reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K30 Pro

Redmi K30 Pro Zoom Edition için netleşen kilit detay

Redmi K30 Pro ile beraber gelecek olan model Redmi K30 Pro Zoom Edition için önemli bir teknik detay netlik kazanmış durumda.

Snapdragon 865 işlemciye sahip en ucuz akıllı telefon olacak Redmi K30 Pro, biliyorsunuz yalnız gelmiyor. 24 Mart tarihinde telefon ile birlikte Redmi K30 Pro Zoom Edition da tanıtılıyor. İşte bu ikinci model, şimdiye kadar telefoto kamera sistemiyle fark yaratacak deniyordu. Bu beklenti halen bulunuyor. Ancak modelin başka bir farkı da bulunuyor. Söylendiği kadarıyla Zoom Edition modelinin arkasında normal sürüm gibi 64 megapiksel değil 108 megapiksel ana kamera bulunuyor. Mi Note 10 ile Mi 10 ailelerinde de kullanılan Samsung imzalı bu 108 megapiksel kamera ile dikkat çekecek telefon, yüksek megapiksel değerini yüksek zoom yani yakınlaştırma sunmak için kullanacak gibi görünüyor. Bu açıdan normalden biraz daha pahalıya satılacak Zoom Edition, tasarım ya da kamera haricinde bir fark ise taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K30 Pro Zoom Edition merak uyandırıyor

K30 serisi gibi değil K20 serisi gibi bir motorlu pop-up kamera ile yolda olan telefonlar, sızanlara göre 6,67 inç Full HD+ 120 Hz bir OLED ekran üstüne kuruluyor. 5G desteğini taşıyacak amiral gemisi telefonlar, 3,5 mm kulaklık girişine sahip olmalarıyla sevindiriyor ve en az 8 GB LPDDR5 RAM, UFS 3.1 depolama ile güçlü sıvı soğutma ile yolda bulunuyor. Telefonlarda ayrıca 65W hızlı şarj ile 30W kablosuz şarj desteklerinin olması da bekleniyor. Ancak bu son iki detay henüz netleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin parçalarına ayrılan Mi 10 Pro modeli