reklamı kapat

POPÜLER

Resident Evil 7’den tüyler ürpertici video

Efsane oyun serilerinden biri olan Resident Evil, 7. oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Önceki oyunlara göre daha fazla korku öğesi barındıran oyun, seriyi tamamen farklı bir noktaya taşımaya niyetli görünüyor. Hayranların uzun süredir beklediği yapımla ilgili yayınlanan video, korkuyu iliklerimize kadar hissedeceğimizin sinyallerini veriyor. 

İlk olarak E3 2016’da tanıtılan oyunla ilgili olarak Gamescom’da yeni bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda oyunun oynanışına göz atma fırsatı buluyoruz. Karanlık ve ürkütücü bir atmosferin bulunduğu oyun, korku türünü sevenleri tatmin edeceğe benziyor. Capcom’un yaptığı açıklamaya göre oyun, lanetli bir çiftlik evinde geçiyor. İçlerinde Jack ve Marguerite’in de dahil olduğu Baker ailesinin ikamet ettiği evde hayat sürerken aile esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyor. Oyuncular bu sırrı çözmeye çalışıyor ve ana karakterimiz olan kızdan Marguerite’nin ne istediğini öğrenmeyi amaçlıyor. Tabii ki sırrı çözebilmek için bu lanetli evde uzun saatler boyunca araştırma yapmamız gerekiyor.

24 Ocak tarihinde PS4, Xbox One ve PC platformları için raflardaki yerini alacak olan oyunda VR desteği sunulacağını da belirtiyor ve korku dolu bu videoyla sizi baş başa bırakıyoruz.