reklamı kapat

POPÜLER

soundbrenner pulse

Ritim tutan akıllı bileklik [Video]

Şimdiye kadar özellikle sporcular için geliştirilen birçok akıllı bileklik ve saatle karşılaştık. Ancak bugün bahsedeceğimiz cihaz yalnızca müzisyenlere odaklanıyor. Alman menşeili girişimciler tarafından müzisyenlere özel geliştirilen Soundbrenner Pulse, yaydığı titreşimler sayesinde müziğin ritmini bir an olsun kaçırmamanıza ve kendi ritminizi oluşturmanıza imkan tanıyor.

Yediğinize içtiğinize karışmayan, kaç kilometre koştuğunuzla ilgilenmeyen, saati bile göstermeyen Soundbrenner Pulse’ın tek bir görevi var; ritim tutmak. Cihazın esasen cep telefonlarına yüklenen metronom uygulamalarından farkı yok. Ancak özellikle sahne alan biriyseniz veya bir grupta çalıyorsanız Soundbrenner telefonlardan çok daha işlevsel özelliklere sahip. Üstelik Soundbrenner’ın verdiği titreşimin, cep telefonlarınkinden 6 kat daha güçlü olduğu söyleniyor. Mobil uygulaması ve Bluetooth yoluyla cep telefonlarıyla uyumlu çalışan cihaz sayesinde dakika başı vuruş sayısını (BPM) ayarlamak (300 BPM’e kadar) ve değiştirmek mümkün. Bunu cep telefonu ekranına veya cihazın kendine parmakla vurmak suretiyle gerçekleştirebiliyoruz.

pulse
Soundbrenner Pulse’ın en önemli özelliği ise grup performanslarında ortaya çıkıyor. Kablosuz uygulaması üzerinden 10 kişiye kadar destek veren cihaz, herkesin aynı ritmi takip etmesini sağlıyor. Cihazı sunulan renk seçeneklerine göre aydınlatmanın yanında, dışarıdan görünmemesi için tamamen karartmak mümkün. Fon toplama platformu Indiegogo’da 75 bin dolar hedefiyle yola çıkan Soundbrenner Pulse, bu rakamlara ulaşırsa kasım ayından itibaren 149 dolardan piyasada olacak.

YORUMLAR