reklamı kapat

POPÜLER

Rockstar tek görselle oyuncuların aklını başından aldı

Rockstar yine yapacağını yaptı. Tek görselle oyuncuların aklını başından alan firma, yeni oyununu da müjdeledi.

Rockstar Games’in Twitter hesabının dün kan kırmızısı yeni kapak resmi ile firma fitili ateşledi. Resmi sitesi ve Facebook sayfasında da benzer bir değişimle tabiri caizse oyuncuları “çıldırtan” Rocstar Games herhangi bir oyun isminden bahsetmemiş olsa bile tüm oyucuların ağzında tek bir oyun vardı: Red Dead Redemption.

Saniyeler içinde binlerde beğeni ve paylaşım alan firmanın duyurusunun ne olacağı kesin olarak bilinmiyor. Rockstar Games’in son oyun duyurusu olan GTA V’in ardından beş koca yıl geçmesi firmanın yeni oyun duyurusu için de oyuncuları fazlasıyla heyecanlandırmış durumda.

Kırmızı rengin Red Dead Redemption’ın ana bileşenlerinden olduğu düşünülünce hayranlar heyecanlanmakta çok da haksız sayılmaz. Ancak kafaları kurcalayan asıl soru şu: Oyunun uzun, çok uzun zamandır beklenen devamı mı gelecek; yoksa bir remake ile güncel konsollara mı uyarlanacak? İşte bu kilit soru Rockstar’ın büyük duyurusuyla açıklığa kavuşacak. Şimdilik elimizdeki tek şey kan kırmızısı arka plan üstünde Rockstar’ın ikonikleşmiş logosu…