reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis tanıtıldı

 - Güncelleme: 12 Ekim 2023 16:54

Sadece çok ufak bir kesime yönelik özel araçların ardı arkası kesilmiyor. Bu sefer Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis tanıtıldı.

Yapılan resmi açıklamaya göre Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis Özel Koleksiyonu, görsel şıklığı ve son teknolojiyi aynı çatı altında buluşturuyor. Bu özel koleksiyon gökyüzünde ışık ile karanlık arasındaki büyüleyici dengeyi keşfediyor ve Güneş’i tamamen gizleyen Ay’ın hayranlık uyandıran anını yeniden canlandırıyor. Ghost Ekleipsis, tamamen özelleştirilmiş bir Starlight Tavan Kaplamasında, Ay’ın Güneş’i tamamen engellediği anı yeniden yaratan büyüleyici bir şekilde sunuluyor. Kapılar kapanıp motor çalıştırıldığında, Starlight Tavan Kaplamasındaki yıldızlar aynı anda kararıyor ve Ay’ın karanlık silüetinin Güneş’in parlak ışığını tamamen gizlediği güneş tutulmasının bütünlüğünü taklit eden büyüleyici bir sahne başlıyor. Ay silüetinin etrafındaki ışık çemberini temsil eden 940 yıldızdan oluşan bir daire oluşuyor. Burası, yalnızca tam güneş tutulması sırasında meydana gelen, gün ışığında gökyüzünde görülebilen yıldız gösterisini yeniden yaratan, 192 adet aydınlatıcı yıldızla çevrelenmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Animasyon tam olarak yedi dakika 31 saniye boyunca görünür kalıyor, bu bir tam güneş tutulması için mümkün olan en uzun süre olarak aktarılıyor. Bu süre geçtikten sonra gece gökyüzündeki yıldızların tamamı yeniden ortaya çıkıyor. Bespoke Collective, yıldızların tasarımını ve dizilimini mükemmelleştirmek için bir yıl süren özenli bir geliştirme süreci içerisinde üç tam prototip üretmiş.

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis’in aydınlatılmış ön paneli, tam tutulmanın sembolik zaman çizelgesinde lazerle kazınmış 1.846 yıldızla süslenmiş, 100 saatten fazla süren hassas ve titiz bir süreç içerisinde tamamlanmış. Kompozisyon, parlak kesim 0,5 karatlık bir pırlanta içeren bespoke bir saatle doruğa ulaşıyor.

Şirket, “Tam güneş tutulması sırasında 360 derecelik bir gün batımı yanılsaması veren, tüm çevre boyunca altın renkli bir alacakaranlığın gözlemlendiği bir an vardır.” diyor ve bu bağlamda otomobilin iç mekan tasarımında bu nadir gözlemi yakalamak için 200.000’den fazla ayrı delikten oluşan benzersiz bir delikli sanat eseri bulunan iki renkli koltuklar bulunuyor. Toplam 25 adet üretilecek araç, gücünü çift turbo destekli 6,75 litrelik V12 motordan alıyor ve 592 beygir güç üretiyor.

Rolls-Royce Black Badge Ghost Ekleipsis yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli