reklamı kapat

POPÜLER

Saatte 115 kilometrelik hızla dünyanın en hızlı elektrikli bisikletiyle tanışın: Gulas Pi1S

Almanya merkezli marka tarafından geliştirilen Pi1S, bir motosikletten beklediğiniz performansı iddialı menzil değeriyle bir araya getiriyor.

Sıkı LOG takipçilerinin farkında olacağı üzere sizlerle artık çok daha fazla elektrikli bisiklet modelini değerlendirmeye başladık. Bunun yegane sebeplerinden bir tanesi en az elektrikli otomobil pazarı kadar hızlı şekilde gelişmesi ve çeşitlenmesi. Yine otomobil pazarında olduğu gibi geleneksel üreticilerin yerine girişimcilerin daha çok ön planda olduğu elektrikli bisiklet dünyasında zirve de sık sık yer değiştirmeler gözlemlenebiliyor. Bugün karşımıza çıkan örnek dünyanın en hızlı elektrikli bisikleti ünvanının yeni sahibi olarak karşımızda; Gulas Pi1S


Sahip olduğu tasarımıyla bile altyapısında güçlü bir ünitenin varlığının mesajını veren Gulas Pi1SDe 38 beygir güç ve 100 Nm tork gibi ciddi güç verileri üreten elektrik motoru görev yapıyor. Gerek süspansiyon yapısı gerekse lastikleriyle bir bisikletten çok motosikleti andıran Gulas Pi1S’in tüm parçalarıyla birlikte 128 kilogramlık toplam ağırlığa sahip. Kullanıcısını saatte 115 kilometre maksimum hıza ulaştırabilen bisiklet bu değeriyle de içimizde şehirlerarası seyahat planı yapma fikrini getirmiyor değil elbette. Tabii ki bunun için güçlü bir motorun yanı sıra uzun menzil kat edebilecek bir bataryaya ihtiyaç var. Burada da beklentileri fazlasıyla karşılayabilecek olan Gulas Pi1S’de 6,5 kWh ve 10 kWh olmak üzere iki farklı seçenek sunulmuş. 6,5 kWh’lık seçenekle tek seferde 125 kilometre menzil vadeden bisiklet, 10 kWh’lık seçenekle 200 kilometre gibi oldukça başarılı seviyelere çıkabiliyor. Yurt dışında 6,5 kWh’lık paketiyle 19.665 euro, 10 kWh’lık paketiyle 29.438 euro etiket fiyatıyla satışa sunulan Gulas Pi1S bu yönüyle meraklılarını biraz üzecek gibi.