reklamı kapat

POPÜLER

The Night Manager

Goliath

Billions

Catastrophe

Outcast

Top of the Lake

Marcella

The Returned (Les Revenants)

The A Word

And Then There Were None

Deutschland 83

Sadece bir hafta sonunuzu ayırarak bitirebileceğiniz şahane yabancı diziler

27 Ocak 2017

Her geçen gün izlenebilecek dizilerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor ancak gündelik hayatın koşuşturması, iş ve yorgunluk derken bunların hepsine yetişmek neredeyse imkansız. Buna rağmen eğer bir şeyler izlemek istiyor fakat kısa dizi bulamıyorsanız, bu liste tam size göre…

Çoğunluğu 2016 yılında ekrana gelen bu yapımların bölüm sayısı 12’nin altında. Hatta birçoğu altı veya sekiz bölümden oluşuyor. Buna rağmen izleyicilerden aldıkları olumlu yorumlarla öne çıkıyorlar. İşte sadece bir haftasonunuzu ayırarak bitirebileceğiniz şahane yabancı diziler…


The Night Manager

IMDb Puanı: 8.2

Geçtiğimiz sene ekrana gelen dizi oyuncu kadrosunda Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Coleman gibi başarılı isimleri barındırmasıyla dikkat çekmişti. John le Carré’nin aynı isimli kitabından uyarlanan bu altı bölümlük dizide otellere gece müdürlüğü yapan bir adamın, organize suç şebekesinin içine sızma macerası konu ediliyor.


Goliath

IMDb Puanı: 8.3

Billy Bob Thornton bu sefer karşımıza intikam mücadelesi veren bir avukat olarak çıkıyor. Kurucularından olduğu avukatlık firmasından kovulan ve itibarı zedelenen bu adam önüne gelen ilginç bir dava sayesinde sahalara geri dönüyor. İlgi uyandıran bu yapımın ilk sezonu sekiz bölümden oluşuyor.


Billions

IMDb Puanı: 8.4

Paul Giamatti ve Damian Lewis’i bir araya getiren dizide Savcı Chuck Rhoades ve şehrin en zengin adamlarından Bobby “Axe” Axelrod arasındaki güç mücadelesi konu ediliyor. Billions’ın ilk sezonu on iki bölümden oluşuyor.


Catastrophe

IMDb Puanı: 8.2

Her sezonunda altı bölümün yer aldığı Catastrophe ikili ilişkileri farklı bir şekilde ele alıyor. Amerikalı Rob ve İrlandalı Sharon, Londra’da tanışıyor. Yaşadıkları bir haftalık macera hamilelikle sonuçlanıyor. Böylece ikisi işleri yoluna sokmak için mücadele etmeye başlıyor. Dizinin en dikkat çekici özelliği ise Star Wars ile tanınan Carrie Fisher oluyor.


Outcast

IMDb Puanı: 7.6

The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman tarafından televizyona taşınan Outcast, Kyle Barnes’ın talihsiz hikayesini anlatıyor. Çocukluğundan beri karanlık bir güç tarafından ele geçirilen bu adam sorununun kökenini araştırmaya karar veriyor. Onun enteresan macerasını anlatan dizi her sezonunda on bölüm barındırıyor.


Top of the Lake

IMDb Puanı: 7.6

İlk sezonuyla büyük beğeni toplayan Top Of The Lake yakın zamanda ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Mad Men’den tanıdığımız Elisabeth Moss’un rol aldığı yapım enteresan bir davayı konu ediyor. Dedektif Robin Griffin hamileyken intihar eden bir kadının başından geçenleri öğrenmek için çabalıyor. Böyle basit bir konuyu çarpıcı bir şekilde ele alan dizinin birinci sezon sadece yedi bölümden oluşuyor.


Marcella

IMDb Puanı: 7.4

Başrolünde Anna Friel’in yer aldığı bu İngiliz dizisi uzun süre önce dedektifliği bırakan bir kadının yeniden hayata tutunma çabasını ele alıyor. Ana kahramanımız Marcella Backland kızını kaybediyor, kocası tarafından terk ediliyor. Buna rağmen bir yandan çocuklarıyla ilgilenmeye öte yandan da yeniden başlayan Grove Park cinayetlerini çözmeye uğraşıyor.


The Returned (Les Revenants)

IMDb Puanı: 8.3

The Returned isminden de anlaşılacağı gibi ölümden dönen insanların etrafında şekilleniyor. Burada küçük bir kasabada yaşayanlar hem bir mucizeye hem de korku verici bir olaya şahit oluyor. Bir süre önce hayatını kaybedenler canlı kanlı bir şekilde geri dönmeye başlıyor. Vücutları çürümemiş, yaşlanmamış veya zombileşmemiş bu insanların neden ve nasıl döndüğü ise gizemini koruyor.


And Then There Were None

IMDb Puanı: 8.0

Agatha Christie’nin aynı isimli romanından uyarlanan bu üç bölümlük dizide on kişi bir adaya davet alıyor. Buraya vardıklarında ise sırayla öldürülmeye başlıyorlar. Uzun bir arayışın ardından çözdükleri gizem onlara pahalıya mal oluyor.


The A Word

IMDb Puanı: 7.6

İlk sezonu altı bölümden oluşan dizi standart bir hayat yaşayan normal bi ailenin otizmle mücadelesini anlatıyor. Olayları gerçekçi bir şekilde ele almasıyla takdir toplayan yapım BBC’nin yakın zamanda en fazla ilgi gören işleri arasında sayılıyor.


Deutschland 83

IMDb Puanı: 8.2

Amerika’da yayınlanan ilk Almanca dizi olmasıyla dikkat çeken Deutschland 83 ikinci sezonuyla geri dönmeye hazırlanıyor. Burada Doğu Almanya’dan Strasi, Batı Almanya’ya bir muhbir yerleştirmeyi başarıyor. Martin Rauch ülkenin özgür yanında Moritz Stamm’ın yerini alıyor. Komünist düzene alışkın bu adam bir yandan yeni ortama ayak uydurmaya bir yandan da hayatın tadını çıkartmaya çalışıyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sadece bir hafta sonunuzu ayırarak bitirebileceğiniz şahane yabancı diziler” için bir cevap

  1. Görkem Günal dedi ki:

    Bu nasıl bir özet cümlesidir? bu resmen spoiler. Bari siz yapmayın ayıp. “….Uzun arayışın ardından katili adada bulamayınca, bunu yapanın içlerinden birisi olduğunu fark ediyorlar.”