reklamı kapat

POPÜLER

Sadece yağmur yağdığında dinlenebilen şarkı [Video]

Bazı şarkılar vardır, yağmurlu havada otobüste başınızı cama dayayarak dinlemeniz için yazılmış gibidir. Ne zaman yağmur yağsa akla hemen o şarkı gelir ve listede hızlı bir arama yapılarak bulunur ve dinlenir. Yeni çıkan bu şarkıyı ise yağmurda dinlemek bir seçenek değil, zorunluluk.

Austin merkezli grup White Denim‘in yeni şarkısı No Nee Ta Slode Aln, Spotify ile yaptığı anlaşmayla ilginç bir çalışmaya imza attı. Yayınlanan şarkının dinlenebilmesi için havanın yağmurlu olması gerekiyor. Bölgedeki hava durumunu algılayan sistem sayesinde yalnızca hava yağmurluysa şarkı çalınabilir hale geliyor. Eğer yağmur algılanmadıysa maalesef şarkıyı dinlemek için beklemeniz gerekiyor.

Şarkının tanıtımı olarak fikrin oldukça yaratıcı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Fakat online müzik servisleriyle ilgili olarak çok önemli bir gerçeği yüzümüze çarpıyor; abonelik modeliyle çalışan müzik servislerinde müziklerin hiçbirine gerçek anlamda sahip değiliz. Örnekte olduğu gibi müzik sağlayıcısı tanıtım için bile olsa istediği zaman şarkıyı dinletip istediği zaman dinletmeme gibi bir tutum sergileyebiliyor. Bu şarkıyı beğenen ancak yağmurların çok az yağdığı kurak bir bölgede yaşayan kullanıcıların epey mağdur olacağını söylemeye gerek yok sanırız. Şarkının nasıl olduğunu merak ediyorsanız aşağıdan tanıtıma göz atabilirsiniz.

VİDEO