reklamı kapat

POPÜLER

Sahibinden uzakta kaldığında uyarı veren akıllı cüzdan [Video]

01 Aralık 2015

Cüzdanı evde veya daha da kötüsü dışarıda bir yerde unutmak bütün günü mahvetmek için yeterli oluyor. Kaybolan kartların güvenliğini sağlamak ve yenilerini çıkartmak ise zaman kaybına yol açmasının yanı sıra kısa süreli panik yaşanmasına sebebiyet veriyor. Walli adı verilen akıllı cüzdan ise cüzdan kaybetme sorununu ortadan kaldırıyor. 

Bluetooth 4.0 bağlantısına sahip olan bu cüzdan 30,5 metreye kadar telefonla bağlantı kurulabiliyor. Bu mesafe daha da arttığında ise telefona bildirim gönderilerek cüzdanın unutulduğu belirtiliyor. SecurePockets adı verilen teknolojiye de sahip cüzdan, kartların bulunduğu bölmeyi de koruma altına alıyor. Bir bölmede kimlik kartı veya kredi kartı belirli bir süre eksik olduğunda kullanıcıya bu kartın kaybolmuş olabileceğine dair uyarı veriliyor. Uyarı öncesinde ne kadar süre geçmesi gerektiği akıllı telefondaki uygulama üzerinden ayarlanabiliyor. Telefon bir yerde unutulduğunda ise bu sefer Walli imdada yetişiyor. Cüzdanın üzerine iki kez dokunulduğunda telefon çalmaya başlıyor ve böylece cihazın yerini öğrenmek mümkün oluyor.

Gerçek deriden üretilen ve mavi ile siyah renk seçenekleri bulunan Walli, Indiegogo’da istediği 25 bin dolarlık desteğin çok daha fazlasını toplamış durumda. Cüzdana sahip olabilmek için en az 89 dolarlık destek vermeniz gerekiyor. Proje başarılı bir şekilde sonlandığı takdirde Walli’nin 2016’nın şubat ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Sahibinden uzakta kaldığında uyarı veren akıllı cüzdan [Video]” için bir cevap

  1. Hakan dedi ki:

    Güzel, basit ve kullanışlı. 6 aylık pil ömrü de gayet iyi duruyor.