reklamı kapat

POPÜLER

Tüm banka kartlarını tek kartta toplayan akıllı cüzdan

Çevremizde neredeyse her nesnenin akıllanmasıyla birlikte cüzdanlarımız da isimlerinin başına “akıllı” ekini almaya başladı. Ancak genelde akıllı cüzdan olarak lanse edilen ürünler yalnızca bizden uzak kaldığında uyarı veriyor veya içindeki bir kart alındığında kullanıcıyı uyarıyor. Bu özellikler de cüzdanları halen tam olarak akıllı kategorisine dahil etmeye yeterli olmuyor. Wocket adlı bu cüzdan ise ilk gerçek akıllı cüzdan örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

Screen Shot 2016-01-06 at 16.14.24
Dış görünüş itibarıyla sıradan bir cüzdan yerine teknolojik bir oyuncak gibi görünen Wocket, tüm kart bilgilerini bünyesinde barındırarak onlarca farklı kartı taşıma zahmetini ortadan kaldırıyor. Toplamda 10 bin kart bilgisini bünyesinde barındırabilen cihaz, bu kartların tamamını tek bir kart aracılığıyla kullanmayı sağlıyor. Üst kısmında yer alan okuyucu kısım sayesinde var olan kredi kartları cüzdana tanıtılıyor. Sonrasında yapılacak tüm alışverişlerde Wocket Card kullanılıyor.

Ödeme işlemi yapılmadan önce paranın hangi karttan aktarılacağı dokunmatik ekran ile seçiliyor ve Wocket Card önceden seçilmiş olan bu karttan ödemeyi yapıyor. Biyometrik güvenlikle korunan ve kullanıcının izni olmadan hiçbir işlem yapılmasına müsaade etmiyor. 179 dolara satılan cihaz çip ve pin teknolojisini desteklemediği için maalesef şu an yalnızca Amerika’da kullanılabiliyor. Diğer ülkelerde kullanımın ne zaman mümkün olacağı ise bilinmiyor.