reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 7 Serisi Gamer incelemesi

O BİR OYUN VE MULTİMEDYA BİLGİSAYARI. IŞIKLARI KAPATIP FİLMİNİZİ BLU-RAY SÜRÜCÜYE TAKIN. KENDİNİZİ SİNEMA SALONUNDAYMIŞ GİBİ HİSSEDECEKSİNİZ. ÖYLE Kİ KUCAĞINIZDA PATLAMIŞ MISIR OLMADIĞI HALDE BURNUNUZA SANKİ KOKUSU GELECEK

Aylardır sıska, hafif, birbirinin benzeri kasalara sahip Ultrabook’ları incelemekten dergi olarak neredeyse usanmış vaziyetteydik. Neyse ki boylu poslu, güçlü kuvvetli 7 Serisi Gamer oyun bilgisayarı imdadımıza yetişti.17,3 inç ekranlı 7 Serisi Gamer, dev gibi bir kasaya sahip. Parlak siyah plastik kaplı kapağına baktığınızda dikkat çekici bir detayla karşılaşmıyoruz. Çok sıradan bir görünüme sahip. 3,5 kiloluk dev kasayı evirip çevirmek hiç kolay değil ama bağlantı noktalarına göz atabilmek için hafifçe yerinden kaldırmamız gerekiyor. Sağda iki USB 2.0 ve Blu-ray sürücü var. Sol yanda iki USB 3.0 girişi, birer tane HDMI, Ethernet, VGA ve Display Port, kulaklık ve mikrofon bağlantı noktası bulunuyor.

OYUN BU KAPAĞIN ALTINDA
Son zamanlarda “chiclet” denen türden tuş takımını dizüstü bilgisayarlarında kullanmayan üreticileri dövüyorlardı. Neyse ki Samsung her şeyi göze almış ve bu yola girmemiş. Çok da iyi yapmış. Kapağın altında eski tip, gördüğümüzde bize IBM bilgisayarları hatırlatan bir tuş takımı karşılıyor. Klavyeyi kullanmak çok rahat, kolay. Orta kısımları hafif çukur olan tuşlar üzerinde parmaklarınız oyun oynarken de yazı yazdığınız zamandaki kadar rahat ediyor. Arka aydınlatma var. Oyun moduna geçiş yaptığınızda WASD tuşları kırmızı, kalanlar mavi ışıkla aydınlanıyor. Klavyenin altında touchpad için cidden geniş bir alan kalmış. Klavyenin üstünde üç halka dikkat çekiyor. Bunlardan biri bilgisayarı açma, diğer ses açıp kısma düğmesi. Ses kontrol tuşları dokunmatik. Wi-Fi ve klavye arka aydınlatmasını açıp kapatan tuşlar gibi. Bunların tam ortasında ise üzerinde “Turbo” yazan bir halka bulunuyor. Dokunmatik değil; zaten bu bir tuş da değil. Bilgisayarı oyun moduna aldığınızda yanarak kendini belli ediyor.