reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android’i terk mi edecek?

Yıllardır Android işletim sistemli akıllı telefonlar üreten ve Tizen ile yalnızca bazı deneysel cihazlar piyasaya süren Samsung ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Söylenenler doğruysa Samsung yavaş yavaş kendi ekosistemini oluşturabilmek adına Android’den uzaklaşabilir. 

Samsung’un içinden bir kaynağın Korea Times’a verdiği bilgilere göre Samsung kendi işletim sistemine geçiş yapmaya hazırlanıyor. Kaynaktan gelen açıklamada kendi ekosistemi olmayan şirketin geleceğinin de olmayacağı dile getiriliyor. Samsung’daki bu gizli isim, Güney Koreli teknoloji devinin kendi ekosistemini oluşturmakta geç kaldığını fakat buna rağmen her yıl daha da iyiye gittiğini belirtiyor.

Şu anda Samsung’un giyilebilir cihaz tarafından Android Wear terk edilmiş durumda ve sadece Tizen‘e odaklanıyor. Yılın ilk çeyreğinde Hindistan’da 64 milyon Tizenli cihazın satıldığı belirtiliyor ve bu da Tizen’in başarılı olabileceğine işaret ediyor. Samsung gerçekten de Android’i yavaş yavaş bırakarak Tizen’e geçişini tamamlayacak mı, bunu zaman gösterecek.