reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, uygulama geliştiricileri Tizen’e davet ediyor

Uzun bir süredir kapalı kapılar ardında kendi işletim sistemi üzerinde çalışmalar yürüten Samsung, bu kez uygulama geliştiricilerden yardım istiyor. Mobil platformların kalbi olan uygulamalar konusunda geri kalmak istemeyen teknoloji devi, uygulamaların bir an önce Tizen’e gelmesi için harekete geçiyor

iOS ve Android uygulama marketi olarak arayı iyiden iyiye açıyor. Bu nedenle de Tizen’in bu iki dev işletim sistemine yetişebilmesin için oldukça sıkı çalışması gerekiyor. Samsung’un uygulama geliştiricilere ayda 1 milyon dolar dağıtacağı ve böylece uygulamaların hızla platforma gelmesini sağlayacağı belirtiliyor. Tizen’in hemen iOS ve Android ile rekabet etmesi beklenemez ancak Samsung’un bu ciddi miktardaki yatırımlarının platformun hızlıca büyümesini sağlayacağı bir gerçek. Tizen’in ne zaman kendi ayakları üzerinde duran büyük bir ekosistem olacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung, uygulama geliştiricileri Tizen’e davet ediyor” için bir cevap

  1. selim dedi ki:

    Yazılımcılar iOS, Android, Windows Store, Windows, MacOS derken bir de Tizen ile uğraşmak istemezler. Tizenin yapacağı ilk önemli adım universal bir emulator oluşturmak olur. Muhtemelen Android emulatoru iş görür. Bundan sonrası için bile işi kolay değil.