reklamı kapat

POPÜLER

Türk üreticiden Volkswagen için selfie çeken akıllı anahtarlık [Video]

14 Kasım 2016

Türk üretici Blesh, Volkswagen ile birlikte akıllı anahtarlık projesini geliştirerek kullanıcılara yep yeni bir deneyim sunuyor.

Nesnelerin İnterneti” alanında Google ve Intel gibi dünya teknoloji devlerinin iş ortağı olan Türk Ar-Ge şirketi Blesh, Volkswagen iş birliğiyle otomotiv sektöründe yenilikçi bir uygulamaya imza attı. Bluetooth teknolojisinin entegrasyonuyla geliştirilen akıllı anahtarlık, Volkswagen otomobil sahiplerine yepyeni bir opsiyona sahip olma imkanı sağlıyor. Volkswagen tarafından, “Volkwagenim” mobil uygulamasına dahil edilen ve kullanıcıların telefonlarıyla araba anahtarları arasında bir iletişim sağlayan akıllı anahtarlık, ikisinden biri kaybolduğunda özel alarmı ve lokasyon takibi sayesinde bulunmalarını kolaylaştırıyor. Örneğin; telefonunuzun nerede olduğu hatırlayamadıysanız, sistemin entegre edildiği anahtarlığınızın üzerindeki Volkswagen logosuna iki kez basarak telefonunuzun sesli uyarı vermesini sağlayabiliyorsunuz. Kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden “Telefonumu Bul” veya duruma göre “Anahtarlığımı Bul” seçenekleriyle kaybettikleri parçaya çok daha rahat ulaşabilecek.

50 Metrelik Dünyanın En Uzun Selfie “Çubuğu”

Bluetooth ile çalışan akıllı anahtarlık aynı zamanda bir selfie kumandası olarak da kullanılabiliyor. Blesh tarafından tasarlanan cihaz, kullanılan teknolojinin imkanları kapsamında “Selfie Kumandası” işleviyle, sahiplerinin 50 metreye kadar telefonlarını yöneterek selfie çekmesini de imkan sunuyor. Sistemle birlikte kullanıcılar, telefonlarını uygun bir yere yerleştirerek anahtarlıkları üzerindeki logoya basıp, çok daha uzak mesafeden fotoğraf çekebiliyor.

VİDEO

YORUMLAR