reklamı kapat

POPÜLER

Stan Lee yanıtlıyor: Hulk vs Thor mücadelesini kim kazanır?

Çizgi roman hayranlarının uzunca zamandır cevabını merak ettiği klasik sorulardan biri daha yanıt buldu. Stan Lee, Hulk ile Thor mücadelesini hangi süper kahramanın kazanacağını açıkladı.

Captain America: Civil War ya da Batman v Superman: Dawn of Justice hikayelerine esin kaynağı olan temel bir soru var: Kahramanlar birbiriyle mücadeleye girişse, kazanan kim olur? Bu tarz klasik sorulardan biri de Hulk ile Thor’u içeriyor.

Bruce Banner‘ın ikinci kişiliği olan Hulk dövüştükçe sinirlenen bir karakter olmasıyla biliniyor. Yeşil rengi ve devasa yapısıyla dikkat çeken bu kahramanın Superman’e bile kafa tutabileceği düşünülüyor. Öte yandaysa İskandinav mitolojisine dayanan Thor var. Şimşeklere hükmetmesi ve Mjolnir ile Marvel’ın en güçlü kahramanları arasında yer alıyor. Peki normalde birlikte çalışan bu ikili birbirleriyle dövüşse kim kazanırdı diye hiç düşündünüz mü? Herkesin merak ettiği bu soruyu karakterlerin yaratıcısı olan Stan Lee yanıtladı.

14 yaşındaki bir genç tarafından yapılan bir röportajda merak edilen bu soru Stan Lee’ye yöneltildi. O da düşüncelerini “Thor’un kazanacağını düşünüyorum. Hulk ne kadar güçlü olursa olsun ölümlü bir varlık. Thor ise İskandinav tanrılarından biri.” şeklinde ifade etti.

Thor ve Hulk özellikle The Avengers filminde hayranların yüzünü güldüren mücadelelere girmişti. Ancak şimdiye kadar hangisinin daha güçlü olduğuna dair net bir bilgimiz yoktu. Stan Lee’nin sözleri Thor’un zafere ulaşan taraf olacağını net bir şekilde belli ediyor. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Mücadeleye girişseler Thor mu, yoksa Hulk mı kazanır?

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Stan Lee yanıtlıyor: Hulk vs Thor mücadelesini kim kazanır?” için 3 cevap

  1. selim dedi ki:

    Marvel kazanır.

  2. Mete dedi ki:

    Geçen hafta Hulk’ın çizgi romanda Doctor Strange’i yendiğini öğrenmiştim. Doctor Strange de neredeyse ölümsüz olduğu için bana göre hala ucu açık bir soru 🙂

  3. ercan dedi ki:

    şaka mı bu? hulk vs thorda hulk thoru az kalsın öldürüyordu.