reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung başarılarına bir yenisini daha ekliyor

Samsung, 2020 yılının ilk çeyreğinde akıllı telefon bellek pazarındaki liderliğini sürdürdü. Şirket, küresel akıllı telefon bellek pazarında önemli bir başarı elde etti. Samsung’u sırasıyla SK Hynix ve Micron Technology şirketleri takip ediyor.

Şirket akıllı telefon bellek pazarında yüzde 55 gelir payına sahipken, SK Hynix ve Micron sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 19 gelir payına sahipti. Segmentin toplam pazar geliri, mevsimsellik ve diğer kategorilere olan talep kayması nedeniyle yüzde 4’lük bir düşüş kaydetti. Koronavirüs salgını akıllı telefon satışlarında bir düşüşe yol açtı ve bu da akıllı telefon bellek gelirindeki düşüşün nedenlerinden biri oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bazı akıllı telefon markaları, gelecekte yaşanabilecek kesintilerle başa çıkmak için büyük siparişler verdi ve iyi bir bellek yongası satışı sağladı. Akıllı telefon satışlarının azalması beklenirken, pazar analistleri LPDDR5 ve UFS 3.0 gibi üst düzey bellek yongalarına olan talebin artmasını bekliyor.

Samsung, NAND flash depolama çipinde de büyüme kaydetti

Akıllı telefon NAND flash depolama çipi segmentinde yüzde 4’lük bir büyüme yaşandı. Strategy Analytics’teki rakamlara göre Samsung, yüzde 44 gelir payı ile pazara liderlik etti. Kioxia ve SK Hynix sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 16 gelir payına sahip. Şirketin önümüzdeki dönemde de hafıza pazarındaki liderliğini sürdürmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!