reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung, CES 2022’de geleceğin mobil ürünlerine bakış attırdı

Teknoloji devi Samsung, CES 2022’de birçok duyuru yaptı. Firma aynı zamanda yakın gelecek için de bazı gösterimlerde bulundu.

Samsung, CES 2022 fuarı kapsamında bazı gelecek ekran teknolojilerini görücüye çıkardı. Bazları daha önce de gösterilen bu ekranlar ve bu ekranların üzerine kurulan cihazlar, henüz konsept aşamasındalar ancak mobil dünyanın yakın geleceğine göz attırıyorlar. Firmanın gösterdiği konseptlerden ilki karşımıza katlanabilir ekranlı dizüstüler ya da tabletler için tasarlanan büyük esnek ekranı çıkarıyor. Bu konuda Asus ve Lenovo gibi isimler hali hazırda bazı ticari çözümler sunuyor.

Bir diğer konsept ise karşımıza ekranı iki farklı noktadan katlanan bir mobil cihazı çıkarıyor. Bu cihaz katlanabilir yapısı sayesinde devasa ekranı çok daha rahat taşınabilir hale getiriyor. Burada iki farklı form sunuluyor ve bir seçenek çok büyükken diğeri daha ufak formda görünüyor. Samsung’un 2023 yılında buna benzer bir Galaxy telefonu ya da Galaxy tableti satışa sunması bekleniyor.

Samsung imzalı son konsept ise genişleyebilen ekranlı bir akıllı telefon oluyor. Bu diğerleriyle beraber tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz cihaz, ihtiyaç halinde yana doğru genişliyor ve böylelikle ekran alanını saniyeler içerisinde artırılabiliyor. Samsung’un 2022’de de olmasa da 2023 yılında böyle bir telefon hazırlaması ve pazara sunması bekleniyor. Buna benzer çözümler üzerinden OPPO gibi devler de çalışıyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca