reklamı kapat

POPÜLER

OKAI SB20 elektrikli bisiklet

OKAI’den CES 2022’de güçlü bir elektrikli bisiklet de geldi

CES 2022 fuarında ulaşım tarafına yönelik birçok duyuru oldu. Bunlar arasında elektrikli bisiklet modeliyle OKAI de vardı.

eMTB sınıfında yer alan yani arazi kullanıma özel bir elektrikli bisiklet olan OKAI SB20, son dönemde gördüğümüz en modern seçenekler arasına giriş yaptı. Sınıfı gereği çift süspansiyon sistemi üzerine kurulan bisiklet, üst seviyeye konumlandırılıyor ve güçlü donanımlar taşıyor. Teknik olarak baktığımız zaman bisikletin kalbinde maksimum 950W, sürekli 750W güç verebilen Bafang Ultra elektrik motoru yer alıyor. Bu motorun yazılımsal olarak kısıtlandığı aktarılıyor.

Bu sunulan en güçlü versiyon olan motoru merkeze yerleştiren karbon fiber gövdeli OKAI SB20, 700 Wh pil paketiyle kullanıma, yollara ve sürücü ağırlığına bağlı olarak yaklaşık 70 km menzil getiriyor. Sunabildiği bu menzil seviyesi hitap ettiği kitleye yeterli gelecek gibi görünen bisikletin, pili çıkarılabilir şekilde tasarlanmış. Bu sayede pil bisikletin dışarısında şarj edilebiliyor.

Yüksek kaliteli Tektro hidrolik disk frenler ve Shimano XT vites sistemi ile donatılan elektrikli bisiklet modelinde, gece arazi sürüşlerini kolaylaştırmak adına çok güçlü bir LED aydınlatma sistemi de kullanılıyor. Gidon bölgesinde 2,8 inç boyutunda bir dokunmatik ekran yer alan bisiklet, burada menzil ve hız konusunda detaylı bilgiler verebiliyor.

OKAI SB20 modelinin şimdilik net satış fiyatı verilmiyor. Ancak bisikletin çok ama çok pahalı olacağı her halinden belli. Bu model için yurt dışında 4 bin dolardan daha az bir rakam istenmeyebilir. Bisiklet yüzde 99 ihtimalle resmi olarak Türkiye’de satılmayacaktır. Ancak bu konuda kesin konuşmuyoruz.

Firmanın bu elektrikli bisiklet haricinde CES 2022’de detaylarına burada yer verdiğimiz güçlü elektrikli scooter modelini tanıttığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle