reklamı kapat

POPÜLER

OKAI elektrikli scooter

OKAI, çok yüksek güç sunan elektrikli scooter modeli ile ses getirdi

Elektrikli scooter pazarı her geçen gün daha büyük hale geliyor. Bu büyük pazarda dikkat çekmek için fark yaratmak gerekiyor.

Advertisement

Bunu başaran güncel isimlerden birisi OKAI oldu. Firmanın yeni elektrikli scooter modeli, özellikle gücüyle öne çıkıyor. Modeldeki elektrik motoru sürekli olarak 1.000W, ihtiyaç halinde ise maksimum 1.800W güç sunuyor. Bu yüksek performans ile arazide ya da yokuş yollarda yüksek performans gösteren ürün, firmaya göre 60 km/s hıza çıkabiliyor. Bu tarz bir ürün için 60 km/s hız gerçekten oldukça yüksek görünüyor.

Odak noktasına arazi kullanımını aldığı için biraz heybetli hazırlanan süspansiyon sistemine sahip ES800 model numaralı araç, önde ve arkada yüksek durdurma gücü getiren disk frenler kullanıyor ve yerleşik LED aydınlatma sunuyor. 980 Wh pil paketi üzerine kurulan ürün, net menzil verilmiyor ancak birçok standart scooter’dan daha fazla yol yapabiliyor.

Bu arada ES800 yalnız da gelmedi. OKAI bir de ES600 elektrikli scooter modelini görücüye çıkardı. Hemen aşağıda görebileceğiniz şık tasarımlı model, daha geniş kitleye ve spesifik olarak şehir içi kullanıma odaklanıyor. Bu konforlu sürüş için süspansiyon taşıyan model 350W sürekli, 700W maksimum güç sunan elektrik motoru üzerine kuruluyor ve çıkarılabilir şekilde tasarlanan 700 Wh pil paketi taşıyor.

ES800 gibi yerleşik LED aydınlatma taşıyan ES600’un henüz fiyatı açıklanmış değil. Aynı şekilde ES800 elektrikli scooter için de yüksek olacağı tahmin edilen net fiyat verilmedi.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın