reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı yüzük

Samsung’dan akıllı ürünlerle etkileşimi değiştirecek ilginç ürün

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, birçok farklı alanda aktif olarak yer alıyor. Tüketici elektroniği tarafında ürün gamı çok geniş olan firma, şimdi de “akıllı yüzük” üzerinde çalışıyor.

Yeni alınan bir patente göre Samsung, gerçekten işlevsel bir akıllı yüzük üzerinde çalışıyor. Akıllı giyilebilir cihaz olarak geçen bu ürün, teknoloji dünyasında bir ilki oluşturmuyor. Kickstarter ve Indiegogo üzerinde destek bulup satışa çıkan birçok akıllı yüzük modeli bulunuyor. Ancak elbette Samsung’un olaya dahil olması işleri değiştiriyor. Patent detaylarına baktığımız zaman yerleşik sensörleriyle parmak hareketlerini algılayabilen bir ürün karşımıza çıkıyor. Bu ürünle telefonların ve akıllı ürünlerin uzaktan kontrol edilebileceği söylenirken, görüldüğü kadarıyla iki farklı yüzük aynı anda çalışabiliyor. Giyilebilir bir akıllı kumanda olarak da nitelendirilebilen ürün, kağıt üzerinde ilginç görünüyor. Apple’ın da gelecek iPhone’ları parmak hareketleriyle uzaktan kontrol edecek bir sistem geliştirdiği biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan bir katlanabilir akıllı telefon modelin Galaxy F geliyor;

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Galaxy F’in 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor.

İlgili Video

Şirket katlanabilir modellerin olduğu geleceği böyle görüyor