reklamı kapat

POPÜLER

Samsung E2120

Bunun farkında olduğunu geliştirdiği ürünlerle ispat eden Samsung ekibi, her iki tarafı da mutlu ediyor ve giriş seviyesi kullanıcılarına bu kez de E2120’i sunuyor. Özellikle şık tasarımı ve müzik konusundaki başarısıyla dikkat çeken E2120’nin ayrıntılılarına yakından bakalım.

MÜZİK TELEFONU
Büyük bölümü parlak siyah ile renklendirilmiş olan E2120’nin üst ve alt bölümündeki kırmızı bölgeler cihazın tasarımına hareket kazandırıyor. Üzerinde 1.5 inç gibi oldukça küçük, ancak bu seviyedeki bir telefon için yeterli bir ekran bulunan E2120’in tuş takımı ise, oldukça rahat bir kullanım imkanı sağlıyor. Tuş takımının ortasında bir navigasyon dairesi bulunuyor. Bu bölümü navigasyon için kullanabiliyorken, aynı zamanda dairenin ortasındaki tuşa basarak müziklerinize hızlı erişim de sağlayabiliyorsunuz. Bu erişim kolaylığından da anlaşılabileceği üzere E2120, giriş seviyesi kullanıcılarına bir ‘müzik telefonu’ olarak lanse ediliyor. Üzerinde bulundurduğu hoparlörleri ile müzik konusunda –kendi kapsamındaki ürünlerle kıyaslandığında- başarılı olduğunu söyleyebileceğimiz E2120’nin, beraberinde getirdiği kulaklıklarla sunduğu ses kalitesi ile kusursuzlaştığını söyleyebiliriz. Yüksek ses seviyesini kaliteyle buluşturan kulaklıklar, özellikle seyahat esnasında cep telefonundan müzik veya FM radyo dinlemekten hoşlanan kullanıcıların beğenisini kazanacaktır. Bu arada kulaklık kablosu üzerinde, çağrıların cevaplanabilmesi için bir tuş ile mikrofonun bulunduğunu da söylemeliyiz.

STANDART ARABİRİM
E2120’nin arabiriminin kullanımı oldukça basit. Standart bir arabirim kullanan E2120’nin renkli ekranı üzerinde hızlı bilgilendirilmeniz için özel bilgilere yer verilmiş. Çağrı ve mesaj kutusu simgeleri bulunan ekranda, böylece gelen çağrı ve mesajların adetini görebiliyorsunuz. Üzerinde bir adet kamera da bulunduran E2120, en kalitelisi 640×480 çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Dahili hafıza olarak ise yalnızca 9 MB’a sahip. Elbette bir microSD kart ile cihazın hafızasını genişletmeniz mümkün. Yazının giriş bölümünde de bahsettiğimiz gibi E2120, giriş seviyesindeki kullanıcılar ve özellikle cep telefonundan müzik dinlemeyi sevenler için ideal bir cihaz.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Şık tasarımı, kullanım kolaylığı, ses kalitesi, FM radyoyu kablosuz olarak da çalabilmesi.

EKSİLER
Kameranın çözünürlük oranı, dahili hafıza oldukça kısıtlı.

SONUÇ
Teknolojik terimlerle arası hiç iyi olmayan kullanıcılara yönelik olarak geliştirilmiş olan E2120, basit kullanımı ve müzik konusundaki başarısı ile imdadınıza yetişecektir.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şebeke
GPRS, GSM 900 / 1800 / 1900

Ekran
1.5 inç 128×128 piksel
65 bin renk

Hafıza
9 MB dahili
MicroSD kart desteği

Kamera
Var (640×480)

Multimedya Desteği
MP3, MPEG4, FM radyo

Bekleme / Konuşma Süresi
560 / 10 saat

Bağlantılar
Kulaklık

Boyutlar
105 x 45 x 15 mm

Ağırlık
74 gram

YORUMLAR