reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, evleri akıllandırmaya hazırlanıyor

Akıllı ev teknolojileri savaşında ben de varım diyen Samsung, gerçekleştirdiği resmi duyuru ile Samsung Akıllı Ev Platformu‘na ait detayları paylaştı. Platformun temelinde, evde yer alan tüm Samsung cihazların birbirleri ve ev sahipleri ile sürekli bağlantı halinde kalması yatıyor.

Ev sakinleri, Samsung’un geliştirdiği tek bir akıllı cihaz uygulaması aracılığıyla TV’den elektrik süpürgesine, çamaşır makinesinden Gear Fit’e tüm Samsung cihazlarını yönetebilecek. İlk olarak Kore ve ABD’de faaliyete alınacak akıllı ev sistemi sayesinde Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıtımını gerçekleştirdiği akıllı ampuller de dahil tüm cihazlar Wi-Fi ile sürekli bağlı kalıyor ve uygulama ile iletişim kurabiliyor. Örneğin kullanıcı “iyi geceler” dediğinde televizyon klima ve lambalar otomatik olarak kapanabiliyor. Kullanıcılar komutları diledikleri gibi ayarlayabiliyor.

GEAR 2 İLE EV YÖNETİLEBİLİYOR
Samsung, önümüzdeki günlerde satışa sunulacak olan Gear 2 akıllı saati için de Akıllı Ev Platformu uygulamasının hazırlandığını ve kullanıcıların akıllı saatlerinden  de evlerini yönetebilecekleri vurgulanıyor. İlk olarak belirli Samsung ürünleri ile kullanılabilecek olan platformun zamanla tüm Samsung cihazlar için kullanılabilir hale getirileceği belirtiliyor. Samsung’dan önce LG’de akıllı ev sistemini duyurmuş ve evdeki LG eşyaların ev sahipleri ile mesajlaşabileceği çift yönlü bir iletişim sistemine sahip olacağını belirtmişti.