reklamı kapat

POPÜLER

samsung smartthings

Akıllı yaşamı evlere getiren platform: Samsung SmartThings

Samsung, SmartThings platformuyla akıllı yaşamı kullanıcıların evlerine getiriyor. Samsung TV’ler, bu ekosistemin merkezinde yer alarak, birçok cihazın birbiriyle iletişim halinde olmasını sağlıyor.

Samsung SmartThings platformu; klimalardan buzdolaplarına, çamaşır ve kurutma makinelerinden aydınlatma sistemlerine kadar geniş bir yelpazede cihazların birbirleriyle ve kullanıcılarla etkileşimini kolaylaştırıyor. SmartThing platformunda kullanıcılar evlerini Samsung akıllı telefonları haricinde Samsung TV üzerinden de yönetebiliyor. Televizyon ekranında sunulan 3 boyutlu harita görünümü sayesinde evler hakkında bir bakışta yararlı bilgiler elde edilebiliyor. Bu sistem; evin bakımından, enerji ve hava kontrolüne kadar geniş bir yelpazede işlevsellik sunuyor. ‘Ev Bakımı’ özelliği, evlerdeki tüm akıllı cihazlara 3D harita üzerinden genel bir bakış sunarak ev bakımının basit ve etkin bir şekilde planlanmasına yardımcı oluyor. ‘Enerji Tasarrufu’ bölümü, tüm akıllı cihazların enerji kullanımını görselleştirerek, evlerin enerji verimliliğinin artırılmasına olanak tanıyor. ‘Hava Bakımı’ özelliği ise evin hava kalitesini izleme ve otomatik olarak yönetme imkanı sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung SmartThings yapay zeka teknolojisini de sunuyor

Samsung’un yapay zeka destekli enerji modu enerji tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor. Bu özellik aynı zamanda SmartThings uygulaması üzerinden kullanıcıların tasarruf ettikleri enerji miktarını gerçek zamanlı olarak izlemelerini sağlıyor. SmartThings platformunun sunduğu ileri düzey enerji yönetim araçları, kullanıcılara ev aletleri ve cihazlarının enerji tüketimini anlık olarak izleme fırsatı sunuyor. Bu özellik, kullanıcılara enerji verimliliğini artırma ve tüketimi azaltma yönünde güçlü bir kontrol sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER