reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A30

Samsung Galaxy A30 modelinden kilit detaylar ortaya çıktı

Samsung‘un  dokuz farklı modelden oluşan 2019 Galaxy A ailesinde yer alan Galaxy A30, performans testinde görünmesiyle önemli detaylar kazandı.

2019 Samsung Galaxy A ailesi tekrardan hatırlamak adına Galaxy A10, A20, A30, A40, A50, A60, A70, A80 ve A90 modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerden Samsung Galaxy A30, kısa süre önce Geekbench’te karşımıza çıktı. Buna göre model gücünü kesin olarak Exynos 7885 işlemciden ve en az 4 GB RAM‘den alıyor. Telefon bu donanımla testin tek çekirdek bölümünden 1.321 puan, çok çekirdek tarafından ise 4.142 puan alıyor. Bu açıdan temel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak gibi duran Samsung Galaxy A30, kutusundan Android Pie ile çıkıyor. Bu model hakkında henüz başka bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak kısa süre önce Galaxy A60 modeli de önemli detaylar kazanmıştı. Hatırlamak adına telefon, entegre ön kameralı Infinity O ekran ile geliyor ve gücünü Exynos 9610 işlemciden alıyor. Bazı pazarlarda Galaxy A8s Lite olarak gelebileceği belirtilen modelin, ailenin geri kalanıyla beraber Çin’de tasarlandığı söyleniyor. Firmanın sadece Galaxy A60 üzerindeki modellere AMOLED ekran koyacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Diğer telefonlarda uygun fiyatlı LCD panel kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A30 modelinin yer aldığı aile büyük önem arz ediyor

Firmanın Galaxy A90, Galaxy A70 ve Galaxy A50 modellerine ekrana entegre parmak izi sensörü koyacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında. Fiyatları artan amiral gemileri nedeniyle büyük önem arz eden aile, merakla bekleniyor. Firmanın tüm modellerin 2019’un ilk yarısında satışa sunacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni One UI arayüz yapısı