reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A80

Samsung Galaxy A80 için önemli kamera güncellemesi

Orta üst seviyenin en iddialı modellerinden Samsung Galaxy A80, yayımlanan güncellemeler ile geliştirilmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda tam 6.099 TL fiyat etiketiyle Türkiye’de satışa sunulan, daha sonra ise 5.600 TL‘ye kadar gerileyen Samsung Galaxy A80, önemli bir güncelleme aldı. Çıktığından bu yana aldığı üçüncü güncelleme ile telefon kamerasına selfie için “otomatik netleme” özelliği ekledi. Daha önce selfie çekimlerinde netliği belirliği bir mesafeye kitleyen telefon, artık duruma göre otomatik olarak netleme gerçekleştirebiliyor. Buna ek olarak yeni güncelleme ile kamera performansı genel olarak artırılıyor ve birçok hata ortadan kaldırılıyor. Yaklaşık olarak 413 MB boyutundaki güncelleme, güvenliği de geliştiriyor deniyor. Ancak bu konuda bir detay verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A80 teknik olarak şu detaylara sahip

Telefonda 6,7 inç çentiksiz ve deliksiz bir Super AMOLED ekran yer alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan Galaxy A80, 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu pil 25W hızlı şarj sistemiyle çabuk şekilde doldurulabiliyor. Kutusundan Android Pie çıkan cihaza gücünü Snapdragon 730 işlemci ve 8 GB RAM veriyor. Galaxy A80 özellikle tam ekran deneyimi getiren ilginç kamera sistemiyle öne çıkıyor. Modelde hem öne hem de arkaya dönebilen tek bir kızaklı kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. Bu sayede özçekim performansı yüksek olan Samsung Galaxy A80, Türkiye’de altın, siyah ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

İlgili Video

Modelin kamerası böyle test ediliyor