reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI 6.1

Samsung, Galaxy AI altyapısına yıl bitmeden önce Türkçe dil desteği getirecek

Samsung, resmi olarak yapılan paylaşıma göre Galaxy AI altyapısına yıl bitmeden önce Türkçe dil desteği getirecek.

Bu konuda firmadan yapılan açıklamada, “Samsung, bu yılın içinde Romence, Türkçe, Hollandaca ve İsveççenin yanı sıra geleneksel Çince ve Avrupa Portekizcesinin de dahil olduğu dört dil daha eklemeyi planlıyor.” denildi. Samsung bu bilgiyi altyapıya eklenen yeni diller üzerinden verdi, o konuda tam olarak şunlar aktarıldı: “Samsung Electronics Galaxy AI platformuna Arapça, Endonezce ve Rusça olmak üzere üç yeni dil eklendi. Platforma ayrıca artık, Avustralya İngilizcesi, Kantonca ve Quebec Fransızcası lehçelerini de destekliyor.” Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh ise eklenen dillerle ilgili olarak, “Mobil yapay zekayı herkesin kullanımına sunmaya kararlı olan Galaxy AI platformunun desteklediği dillere bu yıl yeni dillerin eklenmesi, Samsung’a özgü büyük bir ölçekte daha da fazla Galaxy kullanıcısının dil engellerini aşarak iletişim kurmasına olanak tanıyacak. Teknolojilerimizi inovasyonlarla geliştirmeye ve birinci sınıf mobil yapay zeka deneyimlerine öncülük etmeye devam edeceğiz. Böylece, sınırsız potansiyellerini ortaya çıkarmaları için, daha fazla kullanıcının doğru araçlarla donatılmasını sağlayacağız” dedi. Galaxy AI’da öne çıkan özellikler ise şöyle sıralanıyor:  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
  • -Canlı Çeviri, telefon görüşmelerinde karşılıklı ve gerçek zamanlı ses ve metin çevirileri gerçekleştirerek, seyahat ederken rezervasyon yaptırmayı veya büyükanne ve büyükbabanızla kendi ana dillerinde sohbet etmeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.
  • -Sözlü Çevirmen, kullanıcı dostu bölünmüş ekran görünümü üzerinden canlı konuşmaları anında çevirebiliyor ve bir kişinin karşısındakinin söylediklerinin çevirisini metin olarak okumasına olanak tanıyor.
  • -Chat Asistanı, bir iş arkadaşına nazik bir mesajlaşma ya da bir sosyal medya mesajı başlığı için kısa ve akılda kalıcı bir ifade oluşturmak gibi durumlarda iletişimin amacına uygun kurulmasını sağlamak için, istenen tonlamaya özel öneriler sunarak konuşma bağlamını mükemmelleştirmeye yardımcı oluyor.
  • -Not Asistanı, yapay zeka ile oluşturulan özetler hazırlayarak, önceden biçimlendirilmiş şablonlar ve kapak sayfaları oluşturarak günlük yaşamdaki üretkenliği artırıyor.
  • -Ses Kaydı Asistanı, ses kayıtlarını yazıya dökmek, özetlemek ve hatta çevirmek için yapay zeka ve “Konuşmadan Metne/text-to-speech” teknolojisini kullanıyor.
  • -Web Asistanı ise haber makalelerinin veya web sayfalarının kısa özetlerini oluşturarak zamandan tasarruf ederken dünyada neler olup bittiğini takip etmenize yardımcı oluyor.

Samsung Galaxy AI yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli