reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Ring beslenme konusunda da yardımcı olacak

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz ay Samsung Galaxy Ring için resmi bir duyuru gerçekleştirmişti.

Samsung Galaxy Ring, halen aşırı oranda detaylandırılmış değil ancak bazı yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Örneğin bugün cihazın kişilere beslenme konusunda da yardımcı olacağını öğrendik. Topladığı ve analiz ettiği sağlık verileri üzerinden kişilere beslenme / yemek planları çıkarabilecek denilen ürün, bunun için yapay zeka destekli kişiselleştirilmiş bir yemek ve yemek tarifi hizmeti olan Samsung Food entegrasyonuna sahip olacak. Daha derin bir entegrasyon ile yemek önerilerini akıllı Samsung dolapların içindeki ürünlere göre verebilecek bilgisi de aktarılan ürün, pazardaki en gelişmiş seçeneklerden birisi olacak gibi görünüyor. Bundan önce aktarıldığı kadarıyla firma cihazdan ilk aşamada 400 bin adet üretmeyi hedefliyor, üretimi talebe göre zaman içinde ayarlamak istiyor, üretime spesifik olarak mayıs ayında başlamayı düşünüyor ve şu aşamada temmuz ayında gerçek bir lansman yapma odağıyla çalışmalar yapıyor. Satışa ağustos ayında çıkarılacağı iddia edilen ürün için bugün düzensiz kalp ritmi, kan basıncı, EKG gibi işlevlerden yoksun olabilir söylentisi de gündeme geliyor. Bu arada cihaz sadece Galaxy telefonlar değil tüm Android telefonlar ile uyumlu olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu konuda aktif olarak çalıştığını belirten ve tam destek ile mantıklı bir adım atan Samsung, akıllı yüzük için bir iPhone desteği ise şimdilik planlamıyor gibi görünüyor. Daha önce konuşan Samsung Mobile’ın başındaki isim TM Roh’un açıklamasına göre cihazın pil ömrü kullanım şartlarına bağlı olarak 5 ila 9 gün arasında değişecek. Bu süre genel olarak yeterli görünüyor, cihazın şarj olma süresinin de çok düşük olacağı düşünülüyor.

Halen uzakta olan Galaxy Ring, taşıdığı gelişmiş sensörler ile beraber çok sayıda sağlık özelliğini (Kadınlar için de özel imkanlar olacak) beraberinde getirecek. Uyku takibi, nabız ve fazlasına bakabilecek ürün, aynı zamanda aktivite takibi de gerçekleştirecek. Galaxy Watch’lar ile birlikte çalışması için özel altyapılar geliştirdiklerini belirten Samsung, telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşecek (Telefon görüşmesi gibi bir imkan olmayacak) ürünü şu aşamada üç farklı renkte tasarlıyor. Birden fazla boyutta (5-13 arasında) pazara çıkacak bilgisi de verilen Samsung Galaxy Ring, halen kaça satılacak bilinmiyor.

Samsung Galaxy Ring akıllı yüzük yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER