reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S III 22 Mayıs’ta tanıtılabilir

Android dünyasının merakla beklediği Samsung Galaxy S III‘ün mayıs ayı içinde tanıtılacağını biliyorduk ancak tam tarihe ilişkin kesin bir bilgi yoktu. Phandroid‘de yayınlanan lakin doğruluğu kesin olmayan davetiye fotoğrafına bakılırsa, S III 22 Mayıs’ta Londra’da düzenlenecek bir etkinlikte duyurulacak. Lakin S III olmayabilecek bir telefonun alt yarısının da göründüğü fotoğraftan başka bir şey çıkarmak mümkün değil.

Tarihi halen daha Samsung tarafından kesin olarak açıklanmayan etkinlikte görücüye çıkacak olan Galaxy S III, iPhone 4S’in en güçlü rakibi olacak. Halihazırda Samsung Galaxy S II’nin oturduğu tahtı da ondan devralacak. Yeni modelin teknik özelliklerine ilişkin uzun süredir devam eden birçok söylenti var. Kesin gibi görünenlerden biri S III’te dört çekirdekli Exynos işlemci kullanılacağı. 32 nanometre teknolojisinde üretilecek işlemcinin, halihazırdaki 45 nanometrelik Samsung işlemcilere kıyasla yüzde 26 performans artışı sağlayacağı ve güç kullanımı daha az olacağı için pil ömrünün uzayacağı yönünde söylentiler var. GPU yönünde ise hala bir belirsizlik söz konusu, Samsung’un tercihini nasıl yapacağı merakla bekleniyor.

Tekrar hatırlatalım, yukarıdaki davetiye etkinliğin kesin o tarihte yapılacağı anlamına gelmiyor. Son ana kadar her şey değişebilir. Ancak o tarihte gerçekleşirse pek şaşırmayacağımız kesin.

İLGİLİ HABERLER