reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 ailesinden bekleyenleri üzecek detay

Samsung Galaxy S10 ailesinden hem dikkat çeken hem de üzen detaylar var. Firma sonunda kullanıcılar arasında istenmeyen bir dönüşümü yapmaya hazırlanıyor gibi duruyor.

2019 Ocak ayında tanıtılacak Samsung Galaxy S10 ailesi gündemde düşmüyor. Yeni gelen bilgiler ise firmanın modellerden 3.5mm kulaklık girişini kaldırmak istediğini gösteriyor. Bu konuda direnen ve kullanıcılardan takdir toplayan firma, 2019’da kaçınılmaz adımı atacak gibi duruyor. Bu konuda son kararını vermediği belirtilen şirketin, yine de kaldırmaya sıcak baktığı belirtiliyor. Bu arada yeni modeller hakkında bazı güncel bilgiler de var. Baktığımız zaman ailenin “Lite” takılı en düşüğü 5,8 inç kavisli bir ekran ile geliyor. Bu modelde maliyet nedeniyle ekrana entegre parmak izi sensörü yer almayacak deniyor. Standart Samsung Galaxy S10 ise 5,8 için kavisli ekran üzerine kuruluyor. Üç arka kameralı bu modelin çok ince çerçevelere sahip olacağı belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla bu modelin ön kamerası Galaxy A8s gibi ekranın içerisinde yer alıyor. Ailenin “Plus” takılı modeli ise 6,44 inç kavisli ekrana ve toplam beş kameraya sahip olacak deniyor. Yani bu modelin önünde iki adet kamera beklentisi bulunuyor. Bu iki modelde ekrana entegre parmak izi sensörü yer alacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ailesinde nasıl bir kamera sistemi yer alacak?

Sağlam kaynaklara göre ailenin en üstü için hazırlanan üçlü kamera sistemi “12 megapiksel, 16 megapiksel ve 13 megapiksel” kurulumunu kullanıyor. 12 megapiksel kameranın piksel boyutu 1.4um olarak görünürken, diğerlerinde ise 1um değeri karşımıza çıkıyor. Ayrıca 12 megapiksel kamerada F1.5 / F2.4 değişken diyafram kullanılırken, 16 megapiksel kamerada F1.9, 13 megapiksel kamerada ise F2.4 diyafram değeri yer alıyor. 12 megapiksel ve 13 megapiksel kameralara optik görüntü sabitleme koyduğu belirtilen firmanın, 12 megapiksel kamerayı normal, 16 megapiksel kamerayı geniş açı, 13 megapiksel kamerayı ise telefoto (Yakınlaştırma) olarak planladığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın üç arka kameralı Galaxy A7 modeli