reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

“Samsung Galaxy S22 serisi için Exynos sıkıntısı yok”

Samsung Galaxy S22 serisi için bugün beklenmedik bir Exynos işlemci haberi gündeme gelmişti. İşte bu konu netlik kazandı.

Advertisement

Samsung Galaxy S22 serisi artık kesin olarak güçlerini satıldıkları pazara göre Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Bugün hatırlarsınız bu konuda sürpriz bir bilgi gündeme gelmişti ve Exynos 2200 işlemci ertelendi denilmişti. Bunun üstüne de telefonlar pazara sadece Snapdragon 8 Gen 1 ile çıkabilir iddiası ortaya atılmıştı. Bu söylentiler hakkında resmi bir açıklama yapan Samsung, yeni işlemcinin Samsung Galaxy S22 ailesi ile beraber tanıtılacağını ve süreçte herhangi bir sorun olmadığını belirtti.

Bu konu hem olumlu hem de olumsuz detayları bünyesinde barındırıyor. Bu durum Samsung için olumlu çünkü AMD ortaklığında geliştirilen işlemci büyük önem arz ediyor. Bu durum olumsuz çünkü birçok kullanıcı Exynos işlemci görmek istemiyor.

Bunu daha önce de söylemiştik. Exynos ile Snapdragon işlemciler arasında her zaman bir fark oluyor ve bunun yeni nesilde de değişmesi beklenmiyor. Bu açıdan uzun zamandır Snapdragon işlemci daha fazla talep görüyor.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modelleri son gelişmeler ışığında Türkiye’de hemen hemen kesin olarak Exynos 2200 işlemci ile getirilecek. 

Galaxy S22 ailesi sağlam kaynakların açıklamasına göreyse 8 Şubat tarihli Unpacked etkinliğinde lanse edilecek ve yurt dışında 9 Şubat tarihinde ön siparişe açılacak. Telefonların genel olarak satışı ise 24 Şubat tarihinde olacak.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle