reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung Galaxy S22 serisi için Exynos çıkışı iptal olmuş olabilir

Üç farklı modelden oluşan Samsung Galaxy S22 serisi için beklenmedik ve bazı kişiler için güzel duran bir haber gündemde.

Samsung Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra, geçtiğimiz hafta konuşan sağlam kaynakların açıklamasına göre 8 Şubat tarihli Unpacked etkinliğinde lanse edilecek ve yurt dışında 9 Şubat tarihinde ön siparişe açılacaklar. Modellerin genel olarak satışı ise aynı kaynaklara göre 24 Şubat tarihinde olacak. Telefonlar yüksek ihtimalle 24 Şubat itibarıyla Türkiye’de de elde edilebilir olacak.

Aile şimdiye kadar hep güçlerini satıldıkları pazara göre Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak bilgisiyle gündeme geliyordu. Telefonların Türkiye’de ise Exynos 2200 ile satılması bekleniyordu. Ancak gelen bilgilere göre Exynos 2200 işlemci modeli ertelendi. Bu ertelemenin nedeni ve süresi henüz bilinmiyor ancak telefonlar pazara sadece Snapdragon 8 Gen 1 ile çıkabilir iddiası gündemde yer alıyor.

Eğer bu doğru çıkarsa Samsung Galaxy S22 ailesi Türkiye’de de Snapdragon 8 Gen 1 ile satılacaktır ve bu durumu birçok kişiyi fazlasıyla sevindirecektir. Bunu diyoruz çünkü Exynos ile Snapdragon işlemciler arasında her zaman bir fark oluyor ve bunun yeni nesilde de değişmesi beklenmiyor. Bu açıdan uzun zamandır Snapdragon işlemci çoğu kişinin önceliği oluyor.

Exynos 2200 için çıkışım daha sonra yapılacağı ve daha sonra üretilen Samsung Galaxy S22 modellerinde Exynos 2200 kullanılabileceği iddia ediliyor. Bu olası çünkü işlemcide AMD imzalı bir GPU bulunacak. Büyük ortak çalışmalar yapıldığı için işlemci tamamen rafa kaldırılmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle