reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Goodyear EfficientGrip Performance

Goodyear, CES 2022’de yeni havasız lastiğini tanıttı

Goodyear, 2022 CES Fuarı’nda %70 sürdürülebilir malzemeden üretilen lastiğini ve otonom robotlara özel havasız lastiğini tanıttı.

Advertisement

The Goodyear Tire & Rubber Company 2022 CES Fuarı’nda sektörde öncü yeniliklerle, yüzde 70 sürdürülebilir malzeme içeriğine sahip prototip lastiğini ve Starship teslimat robotlarına özel tasarlanmış havasız lastiğini tanıttı. Şirket, 2030 yılına kadar yüzde 100 sürdürülebilir malzemeden lastik üretme hedefine yönelik önemli bir ilerleme kaydetti.

Yüzde 70 sürdürülebilir malzemeden üretilmiş lastik, dokuz farklı lastik bileşeninden oluşan 13 özel malzeme içeriyor. Karbon karası, lastiklerde bileşimin güçlendirilmesi ve lastiğin ömrünün uzatılması için kullanmakta olup, çeşitli petrol ürünlerinin yakılmasıyla elde ediliyor.

Goodyear’ın yeni lastiği, metan, karbondioksit ve bitki kökenli yağdan üretilen üç farklı karbon karası içeriyor. İlk değerlendirmeler, mevcut karbon karası üretim yöntemlerine, bitkisel temelli üretimlere ya da atık hammadde kullanımına kıyasla karbon emisyonunun azaltıldığını ortaya koyuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Goodyear cephesinde hedef %100’e ulaşmak

Goodyear Küresel Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Baş Sorumlusu Chris Helsel, “2020 yılında, 10 yıl içinde %100 sürdürülebilir malzemelerden lastik üretmek gibi iddialı bir hedef belirledik. Bu ürettiğimiz prototip, lastiklerimizde sürdürülebilir malzemelerin miktarını artırma kararlılığımızın heyecan verici bir göstergesi.

Özel havasız lastik altyapımızı, “mobilitenin” yeni formlarının bir parçası haline getirmekten heyecan duyuyoruz. Mikro teslimat alanı, lastik konusunda farklı ihtiyaçlar ortaya koyuyor ve havasız lastik teknolojimiz, bakım gerektirmeyen ve dayanıklı bir lastik deneyimi sağlamak adına bu ihtiyaçların karşılanması için ideal.” dedi.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle