reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24

Samsung Galaxy S24 serisi, “ISOCELL Zoom Anyplace” ile ses getirecek [Video]

 - Güncelleme: 27 Ekim 2023 19:49

2024’ün başında lanse edilecek Samsung Galaxy S24 serisi, “ISOCELL Zoom Anyplace” ile çok ses getirecek.

Samsung Galaxy S24 serisi şirketin ürettiği en akıllı telefonlar olacak gibi görünüyor. Bazı kaynakların iddia olarak gündeme getirdiği bu gelişme, telefonların özellikle üretken yapay zeka üzerinden birçok imkan getireceğini gösteriyor. OpenAI imzalı ChatGPT ve Google imzalı Bard gibi sohbet botlarının sunduğu bazı özellikleri yerleşik olarak sunacak bilgisi verilen telefonlar, Snapdragon 8 Gen 3 üzerinden çalışan ISOCELL Zoom Anyplace sistemiyle de çok dikkat çekecek. Samsung’un resmi olarak daha şimdiden yukarıdaki resmi video ile gözler önüne serdiği bu altyapı, spesifik olarak videoya odaklanıyor, gücünü yeni tanıtılan Snapdragon 8 Gen 3‘teki çok güçlü özel yapay zeka biriminden alıyor. Bu altyapıda kişilere birden fazla imkan sunuluyor, bunlardan bir tanesi yapay zeka temelli obje takip ve zoom oluyor. 200 megapiksellik kamera temelinde hazırlanan sistem, seçilen örneğin kadrajdaki bir kişiyi gerçek zamanlı olarak zoom yaparak takip edebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

200 megapikselin gücüyle 4K çözünürlükte bir kayıp yaşamadan 4x zoom dijital zoom sunacak ISOCELL Zoom Anyplace sistemi, bu altyapıda bir kadrajdan dört farklı video çıkarabilecek ve “E2E AI Remosaic” sistemiyle ISP’deki veri çıkışını sıralıdan paralele çevirecek. Bunun görsel işleme süresini kısaltırken kaliteyi hatırı sayılır oranda artırdığı açıklanıyor.

Daha önce çıkan bilgilere göre Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus, Türkiye dahil birçok pazarda detaylarına burada yer verdiğimiz Samsung Exynos 2400 işlemci üzerine kurulacak. Bu iki model birçok diğer pazarda ise detaylarına burada yer verdiğimiz Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile satılacak. Ailenin en iyisi Galaxy S24 Ultra ise Türkiye dahil satıldığı her pazarda Snapdragon 8 Gen 3 taşıyacak.

Samsung Galaxy S24 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER