reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S24 One UI 6.1

Samsung Galaxy S24 serisindeki tüm Galaxy AI özellikleri paylaşılan videolar ile gözler önüne serildi

 - Güncelleme: 19 Ocak 2024 10:19

Samsung Galaxy S24 serisindeki tüm Galaxy AI özellikleri şirket tarafından paylaşılan resmi videolar ile gözler önüne serildi.

Samsung Galaxy S24 ailesi gelişmiş bir “Galaxy AI” adı verilen yapay zekâ ya da üretken yapay zekâ altyapısı ile geliyor. İki yıl için ücretsiz olacak daha sonra ise ücretle kullanılabilecek altyapı, eğer kaçırdıysanız 2024 içinde başka Galaxy cihazlara da açılacak. Bu temelde Galaxy S23 serisi, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Flip 5 ve Galaxy Tab S9 serisi de dahil olmak üzere önceki modellerde de Galaxy AI imkanları olacak. 2024’te 100 milyon hatta daha fazla Galaxy cihazda Galaxy AI özellikleri sunacaklarını belirten Samsung, bu altyapı için hemen aşağıda izleyebileceğiniz kısa anca açıklayıcı videoları da paylaştı. Videolarda Galaxy S24’lerde yer alan tüm faydalı Galaxy AI özellikleri (Bu özelliklerin hepsi Türkçe dil destekli değil ve her ülkeye zamanla açılacak) canlı örnekler üzerinden gözler önüne seriliyor:

https://youtu.be/pujHz0hnRP4

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Electronics Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Mobil e-Deneyim İş Birimi Yazılım Ofisi Başkanı Janghyun Yoon, iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Google ve Samsung, teknolojiyi herkes için daha yararlı ve erişilebilir hale getirmenin önemi konusunda uzun zamandır ortak değerlere sahip. Galaxy S24 serisinin, Vertex AI üzerinde çalışan Gemini Pro ve Imagen 2 ile donatılan ilk akıllı telefonlar olmasından heyecan duyuyoruz. Google Cloud ve Samsung ekipleri, aylarca hassas testler ve rekabetçi değerlendirme çalışmaları yaparak Galaxy’de en iyi Gemini destekli yapay zeka deneyimlerini sunmak için birlikte çalıştı.”

Samsung, Vertex AI üzerinde Gemini Pro’yu tüketicilere sunan ilk Google Cloud iş ortağı oldu. Sıfırdan başlayıp çok modlu çalışabilecek şekilde tasarlanan Gemini, metin, kod, görüntü ve video dahil olmak üzere farklı bilgi türlerini genelleştirebiliyor, sorunsuz bir şekilde anlayabiliyor ve bağlantılar kurup bilgileri birleştirebiliyor. Kullanıcılar, Samsung’a özgü uygulamalar olan Notlar, Ses Kaydedici ve Klavye’nin özetleme yeteneklerinde bu özellikten yararlanmaya başlayabiliyor.  Vertex AI üzerinde çalışan Gemini Pro, Google Cloud ile Samsung’a güvenlik, emniyet, gizlilik ve veri uyumluluğu gibi kritik yetenekler de sunuyor.

Galaxy S24 serisi kullanıcıları, Google DeepMind’ın bugüne kadarki en gelişmiş metinden görüntüye aktarma (text-to-image) teknolojisi Imagen 2’den de kolayca yararlanabiliyor. Vertex AI üzerinde çalışan Imagen 2 ile Samsung, güvenli ve sezgisel fotoğraf düzenleme yeteneklerini kullanıcılara sunuyor. Bu özellikler S24’ün Galeri uygulamasındaki Yaratıcı Düzenleme’de yer alıyor.

İş birliği kapsamında Samsung, Google’ın son derece karmaşık görevlerde kullanılmak üzere geliştirdiği en yetenekli ve en kapsamlı modeli Gemini Ultra’yı test eden ilk şirketlerden biri oldu. S24 serisi ayrıca, Android 14 işletim sisteminin bir parçası olarak sunulan cihaz içi LLM (Büyük Dil Modeli) Gemini Nano’yu da kullanacak. Gemini Nano, Gemini’nin cihaz içi görevler için geliştirdiği en verimli model olarak öne çıkıyor.

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian ise iş birliğiyle ilgili olarak, “Google Cloud, Samsung ile milyonlarca kişiyi bağlantı ve iletişim kurmak için teşvik eden ve güçlendiren anlamlı mobil deneyimler sunmak konusunda üretken yapay zekayı muazzam bir fırsat olarak görüyor. Gemini sayesinde Samsung’un geliştiricileri, Samsung akıllı telefonlarında güvenli ve ilgi çekici üretken yapay zeka destekli uygulamalar sunmak için Google Cloud’un birinci sınıf altyapısından, üstün performansından ve esnekliğinden yararlanabilecek” dedi. “

Samsung Galaxy S24 serisi ve Galaxy AI yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

İLGİLİ HABERLER