reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7 edge incelemesi

performans

PERFORMANS VE PİL GÜCÜ

Galaxy S7 edge’in performans detaylarına uzun uzadıya girmeyeceğiz. Zira cihaz Galaxy S7 ile aynı teknik özelliklere sahip. Yazının başında da belirttiğimiz gibi oradan performansla ilgili genel detaylara sahip olabilirsiniz. Biraz kullanım odaklı bahsetmek gerekirse cihazla uzun kullanımlarda pek bir ısınma problemi gözlemlemedik. Belli belirsiz bir ısınma oluyor ancak asla rahatsız edici boyutlara ulaşmıyor. Sadece Gear VR ile çok yoğun bir kullanım sonrası cihazın ısındığını söyleyebiliriz. Tabii Samsung bu ısınma olayının önüne geçmek için özel bir soğutma sistemi geliştirmiş. Açıkçası bu sistem işe yarıyor gibi görünüyor. Galaxy S7 edge’de canımızı sıkan detay işlemci oldu. Snapdragon 820 işlemciyle beklediğimiz Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge Exynos 8890 işlemciyle geliyor. Açıkçası Snapdragon 820’nin performansını görmek isterdik. Zira test sonuçlarında Exynos 8890 Apple’ın A9 çipinin altında kalırken Snapdragon 820 A9’u geçmiş görüyordu. Her ne kadar çok detay bir bilgi de olsa yine de Türkiye’deki cihazlarda Snapdragon 820 olmadığını belirtmekte fayda var.

Untitled-1
Gelelim merak edilen pil gücü konusuna. Galaxy S7 edge’de 3.600 mAh gücünde bir pil bulunuyor. Otomatik parlaklık modunda gün içinde normal bir kullanımda telefon akşama kadar kullanıcıyı yalnız bırakmıyor. Bu konuda pili oldukça başarılı bulduk. Düzenli sosyal medya kullanımı gerçekleştiren, gün içinde iki üç defa telefonla ortalama 15 dakikalık konuşmalar yapan kullanıcılar sıkıntı yaşamayacaktır. Tabii işin içinde oyun girince pil biraz zorlanıyor ancak bu da oldukça normal. Galaxy S7 edge’de bir önceki model gibi hızlı şarj özelliği bulunuyor ki bunun cihaz kullanımını oldukça pratikleştirdiğini eklemeliyiz. Galaxy S6 edge’den farklı olarak kablosuz da hızlı şarj edebileceğiniz cihazın yeni kablosuz şarjının tasarımı ise gerçekten harika. Cihazı yatay konum yerine dik olarak oturtabileceğiniz kablosuz şarj masanızın üstünde isteyeceğiniz türden bir aksesuar.

Galaxy S7 edge’e genel olarak baktığımızda Android kullanıcılarını hemen hemen her konuda memnun edebilecek bir cihaz görüyoruz. Hem şık tasarımı hem de iddialı özellikleriyle dikkat çeken cihaz özellikle şu son IP68 güncellemesiyle bazı rakiplerinin de canını fazlasıyla sıkacak gibi. Ne yazık ki Galaxy S7 edge bunca özelliği çok da uygun bir fiyata sunmuyor. 3.300 TL fiyat etiketi cihazın nadir eksilerinden. Ancak karşılık olarak sunduğu özelliklerin tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz.