reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A7 Android Pie

Samsung Galaxy S7 kullanıcılarına müjde

Galaxy S7 kullanıcısı olup Android 9 Pie güncellemesini bekliyorsanız paylaşacağımız haber dikkatinizi çekebilir. Gelen haberlere gerçeğe dönmesi durumunda Android 9 Pie güncellemesi Galaxy S7 kullanıcılarına iki ay içerisinde indirmeye sunulacak.

Advertisement

Mayıs ayının sonunda tanıtılmasını beklediğimiz güncellemenin Wi-Fi sertifikasında ortaya çıktığını söyleyelim. Galaxy S7 aynı zamanda One UI arayüzüne de sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S7 kullanıcıları Android 9 Pie ile ne gibi yeniliklere sahip olacak?

Apple’ın “kaydırma” temelli kontrol süreci Android 9 Pie kullanıcılarına sunuluyor. Kullanıcılar bu özelliği ayarlardan aktif hale getirebiliyor.  Özellik ile kişiler navigasyon barında beliren çizgi üzerinde kaydırma yaparak ana ekrana gelebiliyor. Bu sayede de sanal “home” butonuna olan ihtiyaç ortadan kaldırılıyor. Yeni olarak bir de “Adaptif Pil” yönetim süreci bizleri karşılıyor. Pil ömrünün artırmak için konulan bu özellik, sık kullanılmayan uygulamaların pil kullanımını sınırlıyor.

Telefon kilidinin ne kadar açıldığı ve kaç bildirim geldiği de yer alan detaylar arasında. Burada kişilerin uygulamalarda geçirdiği zamanı limitleme şansı veren şirket, bu sayede akıllı telefon bağımlılığı için yerleşik bir çözümü karşımıza çıkartıyor. Yeni olarak kişilerin yaptıklarını öğrenerek tavsiyelerde bulunan işletim sistemi, “Shush” ayarıyla uyarıları hızlıca kapatabiliyor, “Wind Down” moduyla ise uyku zamanı geldiğini hatırlatıyor. Android P ile artık telefon kullanımınız hakkında detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. Bunun için özel bir bölüm hazırlayan şirket, burada hangi uygulamada ne kadar vakit geçirildiğini gösteriyor.

İlginizi çekebilir

Dönebilir kamerasıyla fark yaratan Samsung Galaxy A80