reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7’nin göz okuyucuyla gelme ihtimali güçleniyor

Samsung Galaxy S7 ile ilgili iddialar dur durak bilmiyor. MWC 2016’da tanıtılması beklenen cihazın özellikleri gittikçe netleşmeye başlamış durumda. Ortaya çıkan son iddialar ise cihazın göz okuyucuyla geleceğini bir kez daha doğruluyor.

Söylentilere göre göz okuyucu daha önce söylendiği gibi yalnızca belirli modellerde değil, tüm Galaxy S7‘lerde yer alacak. Bu sensör sayesinde kullanıcıların cihazı açmak için herhangi bir tuşa basması veya parmak izini okutması gerekmeyecek. Yalnızca sensöre bakarak cihazı aktif hale getirmeleri mümkün olacak. Her kişinin kendine özel bir göz yapısı olduğundan ötürü bu okuyucuyla telefonlarda daha yüksek güvenlik sağlanabilecek.

Cihazla ilgili ortaya çıkan bir diğer bilgi ise fiyat ile ilgili. Hatırlarsanız bir süre önce yaptığımız haberde Galaxy S7’nin Galaxy S6’ya göre daha ucuz olabileceği yönündeki iddiaları sizlere aktarmıştık. Yeni iddialar ise bunun tam tersini söylüyor. Göz okuyucunun gelmesiyle birlikte fiyatında artış olacağı belirtilen cihazın 700 dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacağı iddia ediliyor.