reklamı kapat

POPÜLER

galaxy

Samsung Galaxy S8 devrim niteliğinde kamerayla geliyor

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın tanıtılmasına sayılı günler kala telefonla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Koreli internet sayfası Naver’ın aktardığı bilgiye göre Galaxy S8’in kamerası saniyede 1.000 kare çekime imkan tanıyacak.

Bu yeni sensör sayesinde Galaxy S8’in kamerasının çok daha ağır çekimler yapmaya izin vereceği belirtiliyor. Sony’nin kısa bir süre önce tanıttığı yeni amiral gemisi telefonu Xperia XZ Premium, 720p çözünürlükteyken 960 kare hızında ağır çekimler gerçekleştirebiliyor. Bilindiği üzere iPhone 7, Full HD çözünürlükte saniyede 120 kare, 720p çözünürlükte ise saniyede 240 kare hızında ağır çekim video desteğine sahip. 12 megapiksellik kameraya sahip olacağı iddia edilen telefonun kamerasında DRAM‘in olacağı ve kameranın bu sayede daha yüksek kare hızına ulaşacağı ifade ediliyor. Galaxy S8 ve Galaxy S8+’taki iris tarayıcısının da çözünürlük değerinin 3,7 megapiksel olacağı ve bu sayede tarayıcının daha iyi bir performans sergileyeceği konuşuluyor.

29 Mart’ta tanıtılacağı daha önceden açıklanan telefonun ön siparişlerinin 17 Nisan’da biteceği ve telefonun 21 Nisan’da belli pazarlarda kullanıcıların beğenisine sunulacağı iddia ediliyor. Gelen son dedikodulara göre Galaxy S8 ve Galaxy S8+, dünya genelinde 28 Nisan’da satışa sunulacak. İncelen çerçevesiyle çok daha güzel bir görünüm sunmasını beklediğimiz Galaxy S8’in 5,7 inçlik ekrana, Galaxy S8+’ın ise 6,2 inçlik ekrana sahip olacağı ifade ediliyor. Snapdragon 835 işlemci, 4 GB RAM ve Çift Piksel teknolojili 12 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kamera Galaxy S8’de yer alması beklenen özellikler arasında.