reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’de “kırmızı ekran” sorunu iddiaları

Samsung Galaxy S8 halen çoğu ülkede satışa sunulmuş değil ancak cihazla ilgili bazı şikayetler gün yüzüne çıkmaya başladı. Kısa süre öncesinde Samsung Galaxy S8’in Bixby sanal asistana ait tuşunun artık özelleştirilemediğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise bundan çok daha önemli sayılabilecek bir sorun yaşanıyor gibi görünüyor. İddialara göre bazı Samsung Galaxy S8’lerin ekranlarında kırmızı renk sorunu bulunuyor.

Bazı kullanıcılar Samsung Galaxy S8’in ekranının gözle görülür şekilde kırmızı renkte olduğunu dile getiriyor. Samsung yaptığı açıklamada bunun üretimle veya ekran kalitesiyle bir ilgisi olmadığını ifade ederek kullanıcıların istediği takdirde renk ayarlarında değişiklikler yapabileceğini dile getiriyor. Fakat iddialara bakılırsa renk ayarlarıyla oynansa bile ekrandaki kırmızılık bir türlü geçmiyor. Samsung eğer sorun devam ederse kullanıcıların telefonlarını servise göndermesi çağrısında bulunuyor. Servise gelen telefonların değişimlerinin yapılabileceği dile getiriliyor. Samsung Galaxy S8’de kırmızı renklerin canlı bir şekilde gösterilebilmesi için OLED ekranın buna uygun optimize edildiği belirtiliyor. Bu işlemden ötürü ekranda kırmızılaşmanın yaşandığı söyleniyor.

Sorun yalnızca belirli miktarda cihazı mı ilgilendiriyor veya Samsung bu konuda ne gibi bir adım atmaya hazırlanıyor henüz bilinmiyor. Telefonun tüm dünyada piyasaya sürülmesinin ardından iddia edilen sorunun devam edip etmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR