reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8’in kırmızı ekran sorunu için çalışmalar başlıyor

Samsung Galaxy S8’in yavaş yavaş tüm dünyada satışa çıkmaya başladığı günlerde cihazın ekranıyla ilgili bir sorun yaşandığı iddiası, telefonu satın almak isteyen kullanıcıların aklını kurcalamaya başladı.

Geçen günlerde yaptığımız haberde de aktardığımız gibi bazı Galaxsy S8’lerin ekranlarında kırmızılık bulunuyordu ve aktarılanlara bakılırsa bu sorun tam olarak düzeltilemiyordu. Başta ekranda herhangi bir üretimden kaynaklı sorun olmadığını açıklayan Samsung, şimdi ise sorunun çözümü için harekete geçti. Korea Herald’ın aktardığına göre Samsung, yaşanan bu sorunu yazılımsal olarak çözmek için kolları sıvamış durumda. Samsung’un şu sıralar Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modelleri için bir güncelleme hazırlığında olduğu belirtiliyor. Samsung sözcüsünün açıklamasına göre kırmızı filtreli gibi görünen ekranlarla ilgili şikayetlerin sayısında artış yaşanmış durumda. Bu durumun önüne geçebilmek adına bir güncelleme hazırlandığı ve bu güncellemenin gelecek hafta dağıtılacağı ifade ediliyor.

Güncellemenin tam olarak hangi gün yayınlanacağı hakkında henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Fakat Samsung’un bu açıklamasıyla birlikte cihazı satın almayı düşünenlerin aklındaki soru işaretleri de ortadan kaldırılacak gibi görünüyor. Güncellemenin bu sorunu çözmek dışında bir yenilik getirip getirmeyeceği ise bilinmiyor. Gelen güncelleme gerçekten de ekrandaki sorunu tamamen çözecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR