reklamı kapat

POPÜLER

galaxy s8

Samsung Galaxy S8’de masaüstü bilgisayar deneyimi iddiaları güçleniyor

Samsung‘un ilgi uyandıran cihazlarından Galaxy S8‘e dair yeni bilgiler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Şimdiye kadar ön ve arka panelini gördüğümüz bu akıllı telefonunun yeni bir özelliği daha ortaya çıktı.

Daha önce paylaşılan görseller sayesinde 3,5 milimetrelik kulaklık girişinin cihazın alt kısmında yer aldığını net bir şekilde görmüştük. Şimdi Galaxy S8‘in kulaklık girişinin yanında Samsung Desktop Experience aparatıyla geleceğini öğrendik. Kısa bir süre önce ortaya çıkan ve heyecan uyandıran bu özellik sayesinde telefonu masaüstü bir bilgisayar gibi kullanmak mümkün oluyor. DeX olarak adlandırılan bu aparat da akıllı telefonumuzu bilgisayar gibi kullanmayı kolaylaştırıyor.

Şimdiye kadar ortaya atılan iddialara bakılırsa bu cihazın Gorilla Glass 5 kaplı 5,7 inç Super AMOLED ekranı olacak. Sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemci veya Exynos 8895 işlemciden güç alacak Galaxy S8 büyük ihtimalle 12 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olacak. Bu sayede arka kamerada olduğu gibi selfie çekimlerinde de yüksek kaliteye imkan sağlayacak. Merakla beklenen cihazla birlikte S Health uygulaması da yenilenecek. Samsung sahiplerinin severek kullandığı uygulamanın içinde çeşitli ilaçların prospektüsünü aramak ve hastalıkların belirtilerini bulmak mümkün olacak.

Daha önce iddia edildiği üzere Samsung Galaxy S8’in Mobil Dünya Kongesi’nde tanıtılması beklenmiyor.