reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, Hennessy ile eskiye dönüş yapıyor

Samsung, istiridye kapaklı cep telefonu SCH-W789 Hennessy’yi duyurdu. Şu an için yalnızca Çin pazarında satışa sunulacak olan telefonda iki adet 320×480 piksel çözünürlüklü 3,3 inçlik dokunmatik ekran bulunuyor. Gücünü 1,2 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden ve 1 GB RAM’den alan cihazda 5 megapiksel kamera, 1500 mAh kapasiteli pil ve microSD kart desteği mevcut.
Samsung Hennessy
İşletim sistemi olarak Android 4.1 Jelly Bean’in yer aldığı telefon, Bluetooth, USB 2.0, GPS ve Wi-Fi bağlantı noktalarına da destek veriyor. Hem CDMA hem de GSM bant desteği bulunan Hennessy’nin Çin haricindeki ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı 4 Eylül’de düzenlenecek olan Samsung Unpacked etkinliğinde belli olacak.
Samsung Hennessy

Advertisement

Samsung
Samsung, Hennessy haricinde endüstrinin ilk dikey olarak yığınlanmış NAND flash bellek üretimine yıl sonunda başlayacağını da Samsung Tomorrow üzerinden duyurdu. Tek bir yongada 128 GB’lık yoğunluk sunan flash belleklerde 3D CTF metodu kullanılıyor. Bu metod sayesinde bellekler, standart NAND belleklere kıyasla 2 ila 10 kat daha fazla ömür sunabiliyor. Uzun yıllardır 3D bellek yongaları üzerinde çalışmalarını sürdüren Samsung’un  mobil cihazlar için geliştirdiği NAND bellek üretimine önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.
Samsung