reklamı kapat

POPÜLER

Samsung kullanıcıları Bixby kullanmaya zorluyor

18 Nisan 2017

Samsung, Galaxy S8 ile birlikte yeni sanal asistanı Bixby‘i tanıttı. Samsung’un yeni asistanı her ne kadar gelişmiş özellikler vadediyor olsa da şu anda tamamlanmış halde değil. Hatta Galaxy S8 piyasaya sürüldüğünde sesli komut özelliğinin bile olmayacağı biliniyor. Ancak görünüşe bakılırsa Samsung herkese bu asistanı kullandırmakta kararlı.

İlk başta Samsung Galaxy S8 tanıtıldığında ve ilk cihazlar dağıtılmaya başlandığında Samsung Galaxy S8’in Bixby için özel olarak ayrılmış olan tuşun özelleştirilebildiği söyleniyordu. Telefonun hemen sol tarafında yer alan tuşa basıldığında Google Asistan etkinleştirilebiliyor veya istenen bir uygulamanın açılması sağlanıyordu. Bu durum kullanıcı tarafında epey olumlu karşılanmış ve Samsung’un tuşu özgürce kullanmayı sağlaması beğeni toplamıştı. Fakat son gelen güncellemeyle birlikte işin rengi değişti.

Samsung’un yaptığı yazılım güncellemesiyle birlikte artık Bixby’nin bulunduğu tuş özelleştirilemiyor. Dolayısıyla bu tuşa basıldığında Bixby dışında farklı bir asistana ya da uygulamaya erişim sağlanamıyor. Ayrıca Bixby’nin tamamen kapatılamadığı ve tuşa her basıldığında aktif hale geldiği belirtiliyor. Samsung Galaxy S8 gibi amiral gemisi bir modelde bu şekilde bir kısıtlama olması can sıkıcı. Samsung en azından Bixby’nin gelişim aşamasına kadar bu konuda biraz daha esnek davransaydı geçiş süreci daha iyi olabilirdi. Samsung ilerde bu konuda geri adım atacak mı hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR