reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S5, yalnızca 25 günde 10 milyon adetlik sevkiyata ulaştı

Güney Koreli bir haber kaynağının yayınladığı rapora göre Samsung, 25 gün içinde 10 milyon adetlik Galaxy S5 sevkiyatına ulaştı. Firmanın amiral gemisi olarak nitelenebilecek bir önceki telefnu olan Galaxy S4, bu sevkiyata 27 günde ulaşmıştı. Yani arada pek de büyük bir fark yok. Ancak belirtelim, bu sayılar yalnızca sevkiyatı ifade ediyor ve resmi olarak doğrulanmış değil. Bahsi geçen 10 milyon adet telefonun ne kadarının satılmış olduğu da belli değil.

Galaxy S serisiyle büyük başarıya imza atan ve her yeni modelde daha çok kullanıcının tercihi olmayı başaran Samsung, 10 milyon adetlik sevkiyata Galaxy S3 modeliyle 50 günde, Galaxy S2 modeliyle 5 ayda, Galaxy S modeliyle ise yedi ayda ulaşmıştı. Bu anlamda Samsung’un birkaç yıllık süre zarfında sergilediği grafik gerçekten takdir edilesi.

Sevkiyatlarda hızlı bir artış söz konusu ama genel trend telefon satışlarının düştüğünü gösteriyor. Galaxy S3’le 60 milyon adetlik bir satışa ulaşan Samsung, S4’le ancak 40 milyona ulaşabildi. S4’ün satışı devam ediyor ama 60 milyona ulaşması pek mümkün görünmüyor. Bu gidişattan ötürü Samsung’un yeni telefonlarını öne çıkarma çabasına giriştiği ve Samsung’un Galaxy S3 ve Galaxy S3 Mini modellerine vereceğini duyurduğu Android 4.4 KitKat güncellemesinden vazgeçtiği söyleniyor.