reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Patent

Samsung şeffaf ekranlı fotoğraf makinesi üzerinde çalışıyor

The Wall Street Journal‘ın yayınladığı habere göre Samsung ilginç bir fotoğraf makinesi projesi üzerinde çalışıyor. Koreli mercilere yapılan patent başvurusunda şeffaf ekranlı bir cihazın açıklaması yer alıyor. Buna göre cihazı kullanan kişi şeffaf ekrandan doğrudan karşısındaki obje veya kişiye bakarak fotoğraf çekebilecek.

Başvuruda yer alan çizime bakıldığında cihazdaki ekran ve lens dışında fazla bir ayrıntı görülmüyor, yani çekim kalitesiyle ilgili herhangi bir bilgi edinemiyoruz. Ancak çizimdeki modelin profesyonel kullanıcılara hitap eden bir makineye hiç benzemediğini söylemek mümkün. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy S4 Zoom’dan daha ince olduğu anlaşılan modelde geniş şeffaf bir ekran, lens, flaş ve üst kısmında bir güç düğmesi bulunduğu görülüyor. Boyutları belirtilmeyen fotoğraf makinesinin Samsung’un Android tabanlı akıllı fotoğraf makineleri gibi mi olacağı belli değil.

The Wall Street Journal haberinde ayrıca, büyümek için yeni bir alan arayan Samsung’un hala Japon firmaların hüküm sürdüğü fotoğraf makinesi pazarında yer edinmek için çabaladığını belirtiyor. Son zamanlarda pek çok fotoğraf makinesi modelini piyasaya süren Samsung’un şeffaf ekran teknolojisinin amatör kullanıcıların ilgisini ne kadar çekeceği merak konusu.

ETİKETLER
YORUMLAR