reklamı kapat

POPÜLER

SnapRays

Duvar prizlerini aydınlatmaya dönüştüren ekonomik çözüm: SnapRays Guidelight [Video]

Bazen küçük ayrıntılardan harika buluşlar çıkabiliyor. Prizlerin üzerine iliştirilen SnapRays Guidelight aydınlatma kapakları koridorlarda kullanılan pahalı, karmaşık ve çirkin aydınlatmalara basit, ekonomik ve göze hoş görünen bir çözüm getiriyor.

İlk bakışta SnapRays çok ilginç bir buluş gibi görünmüyor, ancak kapağın arkasında bulunan güç çekiciler doğrudan prizden güç alınmasını sağlıyor, böylece çalışması için kablo çekilmesi veya herhangi bir pil kullanılmasına gerek kalmıyor. Üretici firmanın açıklamasına göre aydınlatmanın takılması sadece birkaç saniye sürüyor. Üstelik ürün için 25 yıl çalışma ömrü vadediliyor ve yıllık çalışma maliyetinin 5 cent’ten az olması öngörülüyor.
SnapRays
Cihaz prize takıldıktan sonra ortam ışığını algılayarak otomatik şekilde açılıp kapanıyor. Beyaz, açık sarı ve fildişi renklerinde aydınlatma seçeneği sunan SnapRays Guidelight’ın Avrupadaki prizlere uyumlu versiyonuna yönelik çalışmalar devam ediyor.

Advertisement

Kickstarter‘da 12 bin dolar toplama hedefiyle kampanya başlatan Snap Power firması 360 bin dolar toplamış durumda. Yapılan katkı oranında (12 – 36 dolar) bir veya üç adet sipariş edilebilen SnapRays’in mayıs itibariyle müşterilere gönderilmesi planlanıyor.

VİDEO