reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’un dört gözle beklenen katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili son gelişmeler

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Samsung katlanabilir telefon ve şeffaf bir akıllı telefon ekranı için yeni bir patent aldı. Bir telefonun birkaç farklı şekilde katlanmasını gösteren önceki patentin aksine, yatay olarak katlanan bir telefon gözümüze çarpıyor. Ek bir menteşe sayesinde, cihaz dikey modda dikey olarak genişletilebiliyor. İki tarafı birbirine katlayarak cihazın kapatılması sağlanabiliyor. 

Samsung ayrıca şeffaf bir akıllı telefon ekranı için yeni bir patent daha aldı. Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre 2019 yılında piyasaya sunulacak Galaxy modeli Galaxy S10 yerine Galaxy X olarak adlandırılacak. Apple’ın izlediği yol haritası gibi yeni amiral gemisi telefonunda X ismini tercih edeceği konuşulan Samsung’un yeni telefonuyla fark yaratması bekleniyor.  Daha önce ortaya çıkan bilgilerde Galaxy X’in sınırlı sayıda üretileceği belirtilmişti. Bir süre önce internete sızan açıklamada Galaxy X’in özel bir model olacağı ve yalnızca 100 bin adet üretileceği ifade edilmişti.. 2012 yılından beri iddialar yapılan telefonun 4K çözünürlük sunan katlanabilir ekranla birlikte geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu yüksek fiyatıyla teknoloji dünyasını üzebilir

Telefonun katlanabilir ekranı haricinde ne gibi özellikleri bünyesinde barındıracağı şu an için ne yazık ki belli değil. Katlanabilir ekranlı telefonun satış fiyatına dair bir iddia ortaya atılmasa da telefonun oldukça yüksek bir fiyattan kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Video

Katlanabilir ekranlı telefonlar işte böyle bir deneyim sunuyor