reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4

Senaristlerin hayranları üzecek Avengers 4 açıklaması bazı teorileri doğruluyor

Avengers: Infinity War‘un yürek parçalayan finalinin ardından gözler Avengers 4‘e çevrilmiş durumda. Senaristlerin yaptığı açıklama ise pek de içinizi rahatlatacak cinsten değil…


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Avengers Infinity War filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Avengers: Infinity War, gerçekten de senaristlerin filmden önce söylediği gibi pek çok karaktere veda ettiğimiz bir film oldu. Hatta öyle ki, düşündüğümüzden de fazla karakteri filmin sonunda kaybettik. Ancak Avengers 4 için hayranlar hayli umutlu. Pek çok teori şimdiden ortalıkta uçuşuyor bile. Filmin senaristlerinden Christopher Markus ve Stephen McFeely’ın Buzzfeed‘e verdiği röportaj ise teorisyenlerin tadını kaçıracak cinsten. Markus olayı şu şekilde özetliyor: “Avengers 4 düşündüğünüz şeyleri yapmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kabullenme zamanı

Markus açıklamalarına şu şekilde devam ediyor: “Bu düşündüğünüzden farklı bir film. Ayrıca… ölümler gerçek. Bunun gerçek olduğunu söylüyorum ki bazı şeyleri kabullenin. Ne kadar erken kabullenirseniz o kadar çabuk yas aşamasını geçebilirsiniz.” Araya giren McFreely ise Markus’un açıklamalarına eklemeler yapıyor. “Şöyle düşünün. Infinity War fazlasıyla olgun bir filmdi. İçinde belki pek çok esprili an vardı ancak düşününce fazlasıyla ağırbaşlı bir filmdi. İkinci film de böyle olacak. Bu seçimleri kabulleneceğiz ve umuyoruz ki sizi şaşırtıp sevindireceğiz de. Aynı ekip, aynı stüdyo tarafından aynı zamanda çekildi filmler. Şüphesiz birbirleri ile bağlantılılar ancak özünde iki farklı film var.

McFreely’nin açıklamasının ardındansa Markus son noktayı koyuyor: “Önce kalbinizi kırdık şimdi de aklınızı başınızdan alacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teoriler

Bu açıklama da bizi teorilere sürükledi elbette. Bildiğiniz gibi filmin karakterleri iki farklı öldürme yöntemi bulunuyor. Birincisi klasik fiziksel saldırı ile öldürme. Loki, Gamora ve Vision’ın tecrübe ettiği gibi. İkincisi ise Thanos’un Infinity Gauntlet’i kullanması ve evrenin yarısını rastgele yok etmesi. Bu noktada bazı hayranlar, Infinity Gauntlet ile yok olan karakterlerin ruhlarının Soul Stone (Ruh Taşı) içinde hapsolduğunu düşünüyor. Yani bu karakterlere “geri dönme şansı yüksek” gözüyle bakılıyor. Öte yandan Loki ve Vision’ın ölümü bu açıklamayla beraber kalıcı gibi görünüyor. Tek istisna ise bu noktada Gamora gibi. Çünkü Gamora’nın ruhu Soul Stone için feda edilirken, taşa hapsedilmiş olabilir. Bunun için gösterilen en büyük kanıt ise Thanos’un parmağını şıklattıktan sonra “öbür taraf” benzeri bir yerde Gamora’nın küçüklüğü ile konuşması. Bu da karakterimizin olası dönüşü için bir umut ışığı yakıyor.

Öyle ya da böyle sorunun cevabı için önümüzde 1 koca yıl var. Çünkü film 3 Mayıs 2019‘da vizyona girecek.

İlgili video

Infinity War fragmanı