reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Samsung Galaxy Fold’dan heyecan verici özellik

Katlanabilir ekran teknolojisi şu an için çok pahalı bir teknoloji olsa da gelecekte maliyetlerin düşmesi bekleniyor.  Samsung kısa bir süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte Galaxy Fold’u görücüye çıkartmıştı.

Ekran sorunları sebebiyle satış tarihi ileri alınan telefonun mayıs veya en geç haziran ayında satışa sunulacağı konuşuluyor. Samsung, Galaxy Fold’ü piyasaya sürmeye hazırlanırken şirket bir taraftan da yeni katlanabilir telefonlarıyla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Samsung’un en yeni patent başvurusu yeni katlanabilir model hakkında bize bilgi sunuyor. Patent görseline ilk etapta bakıldığında katlanabilir ekranlı telefonun çerçevesiz bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Bununla birlikte telefonun tamamen çerçevesiz ekrana sahip olmama ihtimali de bulunuyor. Cihazda kullanılan ekran üç ayrı noktada katlanabiliyor. Ekranın üç ayrı noktadan katlanabilmesi önemli bir yenilik olarak görülüyor.

Telefon katlandığında diktörtgen formunda bir kutuyu andırıyor. Galaxy Fold modelinde olduğu gibi yeni modelin de hem tablet hem de telefon olarak kullanılması bekleniyor.

Patent, saati ve tarihi göstermek için kullanılan tüpün bir tarafını tarif ederken, bir diğeri kullanıcılara son bildirimleri ve diğer yararlı bilgi parçalarını sunuyor.

Yeni Samsung Galaxy Fold yolda

Tüm patentlerde olduğu gibi, Samsung’un da böyle bir ürünü piyasaya sürüp sürmeyeceği belirsizliğini koruyor. Mart ayında paylaştığımız bir haberde Samsung imzalı yeni bir katlanabilir ekranlı telefonun yolda olduğunu belirtmiştik.

Bloomberg, Samsung’un eski kapaklı telefonlara benzer bir katlanabilir telefon hazırlığı içinde olduğunu söylemişti. Büyük ekranın telefonun iç kısmında olacağı belirtilmişti. Bilindiği üzere teknoloji dünyasının ilgisini çeken Mate X, dışa doğru katlanan bir model olarak göze çarpmıştı. Yeni Samsung telefonun Mate X ile benzer bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Samsung’un yeni katlanabilir telefonlarını ne zaman satışa sunacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Fold tanıtımı