reklamı kapat

POPÜLER

Android 14 temelli One UI 6 Samsung Galaxy S24 Ultra LOG Tasarım

Samsung “Super HDR” eski cihazlara gelmeyecek

Bugün yapılan açıklamaya göre Samsung “Super HDR” eski cihazlara gelmeyecek. Bu destek şuan sadece Galaxy S24’lerde yer alıyor.

Samsung Galaxy S24 ailesindeki modeller Galaxy S24, Galaxy S24 Plus ve Galaxy S24 Ultra, Instagram ve Snapchat paylaşımlarında kullanıcılarını kalite açısından üzmüyor çünkü Samsung iki firmayla da ortak çalışmalar gerçekleştirdi. Bu temelde Galaxy S24 sahipleri Instagram ve Snapchat’in uygulama içi kameralarında “Super HDR” seçeneğinden, düşük ışık çekimlere odaklanan iddialı “Nightography” altyapısının gücünden ve gelişmiş video sabitlemeden yerleşik olarak yararlanabiliyor Birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek bu konunun Super HDR detayı özelinde Samsung Türkiye şunu aktarmıştı: “Galaxy S serisinin üstün kamera özellikleri artık sosyal paylaşımlarını üst seviyeye taşımak için Instagram gibi mobil uygulamalarla doğrudan HDR kalitesinde entegre oluyor. Galeri’de veya tercih edilen sosyal medya uygulamasında bir görüntü arandığında, görüntülerin vurgulanan bölümü analiz ediliyor ve daha gerçekçi bir parlaklık, renk ve kontrast aralığı sunan Super HDR kalitesinde gösteriliyor.” İşte bu özellik yeni açıklamaya göre Galaxy S23’lere ya da diğer cihazlara gelmeyecek. Google’ın Ultra HDR’ı üzerine kurulan Super HDR, açıklamaya göre eski Galaxy cihazlarındaki işlemci ve ekranlarda donanımsal olarak desteklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un Instagram ile gerçekleştirdiği çalışmalar Snapchat’ten daha derine iniyor, bu tarafta Galaxy S24 sahiplerine özel gelişmiş düzenleme, yükleme ve görüntüleme deneyimleri sunuluyor. Aktarıldığı kadarıyla bunlar arasında doğrudan hareketli fotoğraflar kullanarak Instagram hikayeleri oluşturma özelliği de yer alıyor. Super HDR temelinde Galaxy S24 cihazların Instagram’da HDR fotoğraf desteği sunan ilk cihazlar olduğu da aktarılıyor.

Yeni telefonları hakkında Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve CEO’su TM Roh şunları söylemişti: “S24 serisi, dünya ile aramızdaki bağlantıyı dönüştürüyor ve mobil teknolojilerin gelecek on yılını başlatıyor. Galaxy AI, köklü inovasyon geleneğimiz ile insanların akıllı telefonlarını kullanma şekillerine dair derin bilgilerimiz üzerine geliştirildi. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarımıza yeni imkanlar sunacak olan Galaxy AI’ın günlük yaşamı nasıl destekleyeceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Yapay zeka teknolojisinde bir devrimin eşiğinde olduklarını belirten Samsung Electronics Türkiye Başkanı ve CEO’su Jeff Jo‘‘S24 serisi, mobil cihazların kullanımını yeniden tanımlıyor. Galaxy AI, günlük yaşamı olağanüstü bir deneyime dönüştürüyor, dil engellerini ortadan kaldırıyor ve yaratıcılığın yeni ufuklarını açıyor. Bu seri, akıllı telefonların geleceğini yapay zeka, inovasyon ve estetikle şekillendiren bir dönüm noktası ve biz bu yenilikçi çağın öncüsü olmaktan gurur duyuyoruz’’ demişti.

Samsung “Super HDR” yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle